ASUS p5k SE anakartta işlemciyi Quad Core'a yükseltmek

Aslan193

Picopat
Daha fazla  
Benim sistemim Intel Core 2 Duo, 6 GB RAM, 400W güç kaynağı, ASUS p5k SE anakart idi. Bu sisteme uyumlu ekran kartları istediğim performansı göstermediği için acaba işlemciyi Intel Quad Core Q9650 civarında bir şey yükseltilsem daha iyi bir ekran kartı alabilir miyim diye düşünüyorum. Sizce işlemci yükseltmenin faydası olur mu? Bir de bu işlemciye hangi ekran kartı uyumlu olur? Bir de benim asıl istediğim Rocket League oyunun orta ayarlarda kasmadan oynamak. Sizce ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
GT 1030 ideal. Aslında GTX 1050 ya da Ti modeli de kullanılabilir ancak oyununa göre darboğaz yaşanabilir. Daha düşük performansa sahip Xeon E5420 kullanıyorduk, 1050 Ti ile denediğimde CS:GO'da performans fazla dalgalanmalı olmuştu, GTA V gibi oyunlarda bir sorun olmuyordu. Q9650'de elbette bir sorun olmaz gibi.

GT 1030 ideal. Aslında GTX 1050 ya da Ti modeli de kullanılabilir ancak oyununa göre darboğaz yaşanabilir. Daha düşük performansa sahip Xeon E5420 kullanıyorduk, 1050 Ti ile denediğimde CS:GO'da performans fazla dalgalanmalı olmuştu, GTA V gibi oyunlarda bir sorun olmuyordu. Q9650'de elbette bir sorun olmaz gibi.

Quad işlemciye darboğaz yapmaz değil mi? Bu arada yanıtınız için teşekkür ederim.

Fortnite testlerinde darboğaz yüksek. Haricinde ki oyunlarda da 1050 Ti için bazı oyunlarda hiç yokken bazılarında %25'ye kadar darboğaz olabiliyor. Grafik ayarlarını düşürüp yüksek FPS almak isterseniz yine darboğaz olur. Aslında RX570 takıp tüm ayarları en yükseğe çekenler de var ama maksimum 1050 ti bu işlemcinin limitleri gibi.
GTX 750ti tarzında bir kart tercih etmek fiyat performans olarak daha iyi bir tercih olabilir. Teşekkür ederim.

Fortnite testlerinde darboğaz yüksek. Haricinde ki oyunlarda da 1050 Ti için bazı oyunlarda hiç yokken bazılarında %25'ye kadar darboğaz olabiliyor. Grafik ayarlarını düşürüp yüksek FPS almak isterseniz yine darboğaz olur. Aslında RX570 takıp tüm ayarları en yükseğe çekenler de var ama maksimum 1050 Ti bu işlemcinin limitleri gibi.
GTX 750 Ti tarzında bir kart tercih etmek fiyat performans olarak daha iyi bir tercih olabilir. Teşekkür ederim.

Benim sorduğum 1030'du.bu arada 750 Ti kaç GB?

Benim sorduğum 1030'du. Bu arada 750 Ti kaç GB?

GT 1030'da sorun olmaz. FPS değerlerini hatırlamıyorum ancak kardeşim GTA V, Rocket League sorunsuz oynuyordu. GTX 750 Ti'nin bulunabilirse 4 yoksa 2 GB'lık modeli var galiba, her ikisi de GT 1030'dan daha performanslıdır.

GT 1030'da sorun olmaz. FPS değerlerini hatırlamıyorum ancak kardeşim GTA V, Rocket League sorunsuz oynuyordu. GTX 750 Ti'nin bulunabilirse 4 yoksa 2 GB'lık modeli var galiba, her ikisi de GT 1030'dan daha performanslıdır.

Teşekkürler GT1030 almaya karar verdim.

Q9650 yerine Q9550 kullanmam GT 1030 açısından sıkıntı olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı