Çözüldü ASUS P5K SE ve Xeon E5430'a Windows 10 kurulur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Critness

Megapat
Makaleler
4
Yer
Osmaniye/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle sistemim:
  • Xeon E5430
  • HD 7770
  • 6 GB DDR2 RAM
  • Asus P5K SE
Bu sisteme Windows 10 kurulur mu? İşlemci ve anakart Windows 10 destekliyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öncelikle sistemim:
  • Xeon E5430.
  • HD 7770.
  • 6 GB DDR2 RAM.
  • ASUS P5K SE.

BIOS'unuz güncelse ve Xeon işlemci için modluysa sisteme Windows 10 kurabilirsiniz. Fakat SSD olmadan Windows 10 kullanmak gerçekten sabır ister. Tavsiyem illaki Windows 10 kullanacaksanız sisteme SSD eklemeniz.
Kurulur hocam. Fakat SSD yoksa zorlanırsınız.

Öncelikle sistemim:
  • Xeon E5430
  • HD 7770
  • 6 GB DDR2 RAM
  • Asus P5K SE
Sizin gibi bilgili, bu konularda beyninden ilim fışkıran kişiye ne oldu hocam? Böyle bilmezdim sizi yanlış anlamayın ama eski konularda sağlam yorumlarınızı da okudum. Hesap mı çalındı acaba 🤔

Kurulmazsa böyle bir hata çıkıyordu diye hatırlıyorum:
1594243675581.png

Bu resimde xeon işlemcide hata veriyor sizde de verebilir bir deneyin.

Öncelikle sistemim:
  • Xeon E5430.
  • HD 7770.
  • 6 GB DDR2 RAM.
  • ASUS P5K SE.

BIOS'unuz güncelse ve Xeon işlemci için modluysa sisteme Windows 10 kurabilirsiniz. Fakat SSD olmadan Windows 10 kullanmak gerçekten sabır ister. Tavsiyem illaki Windows 10 kullanacaksanız sisteme SSD eklemeniz.

Çözüm
Sizin gibi bilgili, bu konularda beyninden ilim fışkıran kişiye ne oldu hocam? Böyle bilmezdim sizi yanlış anlamayın ama eski konularda sağlam yorumlarınızı da okudum. Hesap mı çalındı acaba 🤔
Çalınmadı, sadece şüphede kaldım diyelim. Daha önce Windows 10 kurmuştum ama yüksek sıcaklık sorunları vardı fakat Windows ile alakalı mıydı bilmiyorum çünkü Windows 7 kullanırken de yüksek sıcaklık vardı. Daha sonraları Windows 7'ye döndüm neden bilmiyorum.
SSD yok fakat Toshiba P300 var. Yani SSD kadar olmasa da hızlı bence çünkü şuanda bilgisayarım yaklaşık 15 saniyede açılıyor. Ancak hala Windows 10'a geçsem mi kararsızım.

Yüksek sıcaklığın nedeni işte BIOS modlanmayınca stabil çalışmıyor sistem. Her an kararsız duruma düşebilir Xeon kullanılacaksa CPU işlem yapılıp mod sticker uygulandı farzediyorum. BIOS modlanacak her anakart uyumlu değil. Sizdekine baktım uyumlu şuradan indirebilirsiniz. Alternatif burada da var.

BIOS modladıktan sonra stok soğutucu sağlamsa kırığı çıkığı yoksa ısı sorunu azalacaktır. Benim yan kasa HDD + 8GB RAM + 750ti var Win10'da performans alamadım Win7 kullanıyorum. Bence geçme.

Yüksek sıcaklığın nedeni işte BIOS modlanmayınca stabil çalışmıyor sistem. Her an kararsız duruma düşebilir Xeon kullanılacaksa CPU işlem yapılıp mod sticker uygulandı farzediyorum. BIOS modlanacak her anakart uyumlu değil. Sizdekine baktım uyumlu şuradan indirebilirsiniz. Alternatif burada da var.

BIOS modladıktan sonra stok soğutucu sağlamsa kırığı çıkığı yoksa ısı sorunu azalacaktır. Benim yan kasa HDD + 8GB RAM + 750ti var Win10'da performans alamadım Win7 kullanıyorum. Bence geçme.
Windows 10 kullanırken BİOS modluydu fakat yine de yüksek sıcaklık mevcuttu. İntel stok soğutucunun yeteceğini sanmıyorum. Bu arada FSP Windale 4 kullanıyorum fakat yeterli soğutmuyor mu diye düşünüyorum. Şuanlık geçmemeye karar verdim. Konu kilitlenebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı