ASUS P5KPL-AM/PS sisteme upgrade mantıklı olur mu ?

oguzalkis

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Mevcut sistemim ;
  • İşlemci: Pentium(R) Dual-Core CPU E5500 @ 2.80GHz × 2
  • Anakart: ASUS P5KPL-AM/PS
  • RAM: Kingston 2 GB DDR2
  • PSU: 230 Watt
  • Monitor: 18,5" 1360x768 VGA LED monitor
  • 120 GB SSD+160 GB HDD (SSD yi 2. el aldım :))
Sistemi
Ekran kartı : HD 7790 DirectCU II GDDR5 1GB 128Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı
ve
PSU: TAURO SERİSİ 80PLUS 500W

ile yükseltsem.
  1. Anakartın yonga seti ekran kartını destekler mi ?
  2. İşlemci bu monitorle darboğaz yapar mı ? (Online oyunlar oynamıyorum)
  3. Monitor sadece VGA girişi olduğundan HDMI DAN VGA ÇEVİRİCİ kullansam sağlıklı olur mu? (HD 7*** serisi ekran kartlarının 720p VGA monitorlerle ilgili fps düşme sorunun olduğunu duymuştum.Doğru olup olmadığını bilmiyorum.)
İlerde (bu yaz olabilir) yeni ekonomik sistem topladığım da (örn; i3-4150+H81M-P33 li sistem topladığımda) ekran kartı ile PSU yu kullanıp şimdiki sistemi elden çıkarma düşüncem var.

Ya da hiç sisteme ellemeyip elden çıkardıktan sonra sıfırdan sistem toplamak mı daha mantıklı olur ?

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Desteklemeyebilir. Ekrana görüntü gelmeme ihtimali var zira anakrtın en alt seviye kırpılmış bir sürüm ve çok eski.
  2. Ekran kartı demek istedin herhalde. 1366 x 768 ile darboğaz çok olmayacaktır.
  3. HDMI'dan VGA çevirici yerine DVI'dan VGA'ya adaptör kullan.
Bu parçaları alırsan ileride de kullanabilirsin.

1. Desteklemeyebilir. Ekrana görüntü gelmeme ihtimali var zira anakrtın en alt seviye kırpılmış bir sürüm ve çok eski.
  2. Ekran kartı demek istedin herhalde. 1366 x 768 ile darboğaz çok olmayacaktır.
  3. HDMI'dan VGA çevirici yerine DVI'dan VGA'ya adaptör kullan.
Bu parçaları alırsan ileride de kullanabilirsin.
Sağolun :) Evet ekran kartı demek istedim.En iyisi mevcut sistemi elden çıkarıp sıfırdan bir sistem toplamak HD 7790 alıp görüntü alamama riskine girmektense.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı