ASUS P5KPL-AM SE için işlemci önerisi

@Silinen üye olmadı tekrar macunu fazla sürerim, işlemci ortalama kaç derecede olmalı?

70 74'i almamalı normalde. Ama çoğu kullanıcı bu sınırı çok takmıyor. Ama eğer değere dikkat edilirse daha iyi performans gösterir işlemci. Yoksa stepspeed veya başka ayar açıksa FSB düşümü ve çarpan düşümü ile frekansı çok düşük seviyelere düşürüyor yüksek sıcaklıklarda. Max sıcaklık Intel'in sitesinde yazar.

@Silinen üye Isı yükseldikçe USB Wi-Fi adaptörü bağlantıyı kesip duruyor. Q8300 varken bu kesilme aşırı durumlarında bir kere olurken dün neredeyse 5 dakika arayla yapmaya başladı. Sorun ısınma mı ondan da emin değilim aslında.

@Silinen üye ısı yükseldikçe USB Wi-Fi adaptörü bağlantıyı kesip duruyor. Q8300 varken bu kesilme aşırı durumlarında bir kere olurken dün neredeyse 5 dakika arayla yapmaya başladı. Sorun ısınma mı ondan da emin değilim aslında.

PSU kaç watt hocam sizin? Ayrıca sürücü yüklü değil mi?

@Silinen üye Sadece LoL oynadığım için O.C. İhtiyacı duymuyorum aslında. Sadece biraz daha performans için Xeon almıştım ama o da sıcaklık yüzünden üzdü. Bundan sonra 775 pin için kuruş masraf etmem :)

Açıkçası zaten o işlemci o anakartın Nirvana'sıni diyebilirim. Ha QX9650 Nirvana'sı aslında ama neyse. Bu seri çok tuhaf seri DDR2'den DDR3'e geçiş oldu işlemciler aynı 12. nesil gibi DDR2 ile DDR3 arasında az performans farkı var. Aslında bence 12. nesil Intel işlemcileri daha alınmaz. Ama parası olan alır. Eğer ileride düşünürsen toplamayı bence 7000 serisi Ryzen 3'ü bekle derim. Bomba işlemciler gelecek ben sana söyleyeyim. Ryzen 7 5800X işlemcisinin önbelleğini 3 katına çıkardılar ve i9 12900Knın gücüne fırlattılar resmen. Bir de tam bu mimari için tasarlanmış işlemciler desen off. Ryzen 3 bomba gibi satılacak. Bir de APU veya ekran kartı konusunda ucuza RX 7500XT çıkarırlarsa bence mükemmel olur.

Geri
Yukarı