Asus P5KPL-AM Sisteme Ekran Kartı Tavsiyesi

ottomans58

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba technopat üyeleri, konularınızı uzun zamandır takip ediyorum ve burada yeniyim. İlk defa konu açıyorum umarım yardımcı olursunuz.

Öncelikle ben eski bir sistem kullandığımı ve bu sisteme kısa vadede ufak bir değişiklik yapmak anlamında oyun için giriş seviyesi bir ekran kartı aradığımı belirteyim. Zaten 4-5 ay sonra sistemi komple yenilerim diye düşünüyorum. Kısa süreliğine ucuz ama iyi sayılabilecek bir ekran kartı arıyorum. Güncel oyunları medium da oynatmasa bile low'da oynatsın yeter. Güncel oyun derken illa GTA5 vs. değil GTA4'ü çalıştırmasına low'da medium'da kasmadan oynatmasına bile razıyım. Şimdilik tabi :) Sistemim şu şekilde:

• İşlemci: Pentium E5500 Dual-Core 2.8Ghz
  • Anakart: Asus P5KPL-AM EPU
  • Ram: Kingston KVR 2GB DDR2 800Mhz (Bir tane 2GB'lık ram daha var elimde onun frekansı ise 667mhz)
  • PSU: 300W (Markası Everes. Modelini bilmiyorum)
  • Ve şuan ki ekran kartım: Nvidia GeForce 210

Bütçem 250TL. Bu kart işimi görür mü?

ASUS GeForce GT730-2GD3, 2GB, DDR3, 128 Bit, Ekran Kartı

Veya R7 240 alınabilir mi? Eğer alınırsa PSU açısından sıkıntı çıkartır mı? Şuan için bu iki kart arasında kararsız kaldım. Başka ekran kartları tavsiyelerinizi de merak ediyorum. Sorularımı cevapsız bırakmazsanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiyeniz için teşekkür ederim Recep bey. Lakin %100 çalışacağının garantisini veremiyorum derken önerdiğiniz kart benim anakartımda hiç çalışmama ihtimali mi olduğunu söylüyorsunuz yoksa %100 performans göstermez anlamında mı dediniz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı