ASUS P5KPL-AM SE Sistem Format Atarken Kapanma Sorunu

antuhari

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim düzgün bir şekilde çalışıyordu. Format atma zamanı geldi diye düşünerek format işlemine başladım. Yükleme ortasında PC kendi kendini kapatıyor, PSU'nun kablosunu çekmediğim takdirde açılmıyordu. 2 ve 3. deneyişimden sonra PC bir daha açılmadı. Şu anda uzay montaj olarak dışarıda sistem kuruyorum güç bağlantıları yapıldığında fanlar hafif titriyor ve başka tepki vermiyor. 12V ATX kablosunu takmadığım takdirde fanlar dönüyor ama bunun dışında herhangi bir tepki olmuyor.

Yaptığım işlemler ise işlemciyi farklı bir sistemde denedim çalışıyor, RAM'i denedim çalışıyor. 3 farklı PSU denedim PSU'da da sorun yok. Sadece işlemci olacak şekilde de denedim lakin sonuç yine aynı. Son çare BIOS sıfırmala işlemi yaptım ve yine değişen birşey olmadı. Anakart modeli ASUS P5KPL-AM SE. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı