ASUS P5KPL-c/1600 BIOS'u nasıl modlanır?

samet64897

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Xeon E5450 işlemcim var BIOS'u modlamam gerekli bu işlemciyi takmadan önce BIOS'u önce resmi sitesinden güncel versiyona güncelleyip öyle mi modlamam gerek yoksa güncel olup olmaması önemli değil mi? İlk defa BIOS modlayacağım bu yüzden pek bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

Uygun modlu BIOS'u buldum sanırım umarım başarılı olabilirm. Herhangi bir sıkıntı çıkarsa anakartı çöpe mi atmamız gerekecek.

Anakart hakkında bilgiye ulaşamadım ama Dual BIOS veya benzeri bir özelliği varsa kurtarılabilir. Yoksa, BIOS chipine cihazla da dosya yazılabiliyor ama maliyeti nedir? Bir bilgim yok.

Uygun modlu BIOS'u buldum sanırım umarım başarılı olabilirim.

Bundan iyice emin olmanız da önemli. Anakart versiyonu gibi hususlar tutmuyorsa, uyumsuzluk olabiliyor.

Ek olarak; belki biliyorsunuzdur ama BIOS güncellemeden önce bölgenizde planlı elektrik kesintisi var mı? Ona da bakmanız iyi olur.

Son düzenleme:
Anakart hakkında bilgiye ulaşamadım ama Dual BIOS veya benzeri bir özelliği varsa kurtarılabilir. Yoksa, BIOS chipine cihazla da dosya yazılabiliyor ama maliyeti nedir? Bir bilgim yok.

Bundan iyice emin olmanız da önemli. Anakart versiyonu gibi hususlar tutmuyorsa, uyumsuzluk olabiliyor.

Ek olarak; belki biliyorsunuzdur ama BIOS güncellemeden önce bölgenizde planlı elektrik kesintisi var mı? Ona da bakmanız iyi olur.
anakart versiyonu derken neyi kast ettiniz? bulduğum rom şuydu:

Windows'un sistem bilgisi uygulamasından baktığıma göre BIOS 0403 09.07.2008 yazıyor dosya ismiyle eşleşiyor bana bundan dolayı doğru gibi geldi.

@samet64897 sanirım P5KPL-C/1600 modeli tek tip. Anakartın üzerinde modelden sonra "Rev. 1.3" veya benzeri versiyon numaraları olur onu ifade etmiştim.

BIOS tarih ve sürüm bilgileri tutuyorsa, yüksek ihtimalle uygundur.

@samet64897 ASUS'un kendi sitesinde bu model ile ilgili sadece bir link var ve orada da son BIOS sürümü 0403, dediğim anakart versiyonu hususu bu anakart için geçerli değil sanirim. Yüksel ihtimalle sorunsuz çalışacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı