ASUS p5kpl-cm RAM Mhz Hakkında Bilgi

xDerinDarbe

Hectopat
Merhaba, Benim Anakartım ASUS p5kpl-cm 1066 MHZ DDR2 RAM destekliyor. Ben 2x2 4GB DDR2 RAM takmak istiyorum. Takacağım RAM'ların 'tanesi' kaç MHZ olması lazım 1066 Mhz denk gelmesi için ?
Örnek: 2GB DDR2 800Mhz + 2GB DDR2 800Mhz = 1600Mhz
Gördüğünüz gibi 1600Mhz benimki desteklemiyor.

Anakarttaki Mhz değeri 800+800 diye toplanmıyor. Anakartın 1066 Mhz Ram destekliyor, yani istersen 4 tane 1066 Mhz Ram takabilirsin. Fakat 1066 Mhz'yi geçen Ram'leri anakartın desteklemiyecektir.

Hayır. Mhz değeri anakartın desteklediği Mhz'yi gösterir, totalde kaç Mhz Ram takabileceğinizi göstermez. 1066 Mhz'yi geçmeyen her Ram'i takabilirsiniz. Yani 4 tane 800 Mhz Ram taksanız da bir sorun olmaz. Çünkü hiç biri 1066 Mhz'yi geçmiyor.

Hayır. Mhz değeri anakartın desteklediği Mhz'yi gösterir, totalde kaç Mhz Ram takabileceğinizi göstermez. 1066 Mhz'yi geçmeyen her Ram'i takabilirsiniz. Yani 4 tane 800 Mhz Ram taksanız da bir sorun olmaz. Çünkü hiç biri 1066 Mhz'yi geçmiyor.
Benim 2 tane RAM slotum var. Bana göre önerebileceginiz RAM varmı ?

Seçtiğin Ram'in ''CL Değeri'' CL6 yani diğer CL5 Ram'lere göre gecikme süresi daha fazla. CL5 Ram senin için daha iyi olacaktır fakat, fiyat farkı da olacaktır.

Benim size önerim:www.vatanbilgisayar.com: Corsair 2Gb Value Ddr2 800Mhz Pc6400 Cl5 Ram - Vatan Bilgisayar

Ram'lerde CL Değeri hakkında bilgi almak için:RAM Belleklerdeki CL nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal
www.vatanbilgisayar.com: Corsair 2Gb Value Ddr2 800Mhz Pc6400 Cl5 Ram - Vatan Bilgisayar Tamam yarın bundan 2 Adet alıp takıyım umarım sorun çıkmaz.

Bu zamanda 250 liraya DDR2 bellek almak? 350-400 liraya işlemci, anakart ve 4GB bellek üçlüsünü almak varken. Paranıza yazık. Bence bir daha düşünün.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı