Çözüldü ASUS P5KPL video çıkışlarının adı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yalcindaganil

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Fotoğrafı koyuyorum arkadaşlar, anakart eski bir anakart ve VGA olmuyor. Bu girişlerin adı ne olarak geçiyor, nedir bunlar, bulunabilir mi?

222.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
@Justosious bu paralel port video giriş portu mu acaba? Çok eski bende bilmiyorum. İnternete bakınca paralel port to USB kablosu olarak çıkıyor.
@Justosious bu paralel port video giriş portu mu acaba? Çok eski bende bilmiyorum. İnternete bakınca paralel port to USB kablosu olarak çıkıyor.
Video girişi değilmiş yazıcılar için kullanılıyormuş.
Galiba bu anakart yalnızca ekran kartı ile çalışıyor.
Üstteki paralel port.
Alttaki com port.

Son düzenleme:
Evet hocam. VGA yok. Büyük olan genelde yazıcılar için kullanılan paralel port. VGA benzeri olan ise RS 232 denilen bir seri port. Eski cihazlar için kullanılır. Bazı uydu alıcısı cihazlar için de kullanılır.

Son düzenleme:
Bu anakartın tam modeli nedir? Diğer girişi de öğrenelim.

Pembe DB25 dişi konnektör - paralel port.
Yeşil DB9 erkek konnektör - seri port.
Soldaki Mor - PS/2 klavye
Soldaki Yeşil - PS/2 Fare
Sağdaki siyah USB type-A lar yüksek ihtimal USB 2.0
Sarı RCA dişi konnektör - ?

Sarı RCA genelde kompozit görüntü olarak kullanılır ama bu anakartta onboard görüntü çıkışı olsaydı büyük ihtimalle VGA falan da olurdu ama yok.

Bu yüzden sarı olan %95 dijital ses çıkışı. Genelde bu iş için turuncu kullanılır renkte bir yanlışlık olmuş.

Yani konu sahibinin sorusuna gelecek olursak malesef bunlar görüntü çıkışı değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam. O sarı olan Coaxial ses çıkışı. Ekran kartı olmadan görüntü alamazsınız.

Geri
Yukarı