Asus P5LD2-X/1333 anakarta Intel Xeon işlemci takılır mı?

4N1L6767

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba başlıkta olduğu gibi bende Asus P5LD2-x/1333 anakart bulunmakta. Bu anakarta Xeon işlemci takılır mı? Normalde soket yapısı farklı ama Aliexpress adlı sitede LGA775 soket olarak satılıyor. Ufak oynamalarla soket yapısını değiştirmişler. Ben de oyun bilgisayarı toplayan bir videoda görmüştüm. Videodaki kullanılan anakart Asus P5G41C-M LX. Bu anakartta çalışıyor eğer benim anakartımda da çalışırsa almayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuzey köprünüz Intel 945GC olduğu için Xeon 771 işlemcilere desteği yok. Xeon 771 modlu işlemcileri takabilmek için G31 ve üstü chipsete sahip olmalısınız.

Yalnız burada bu işlemciyle oynama yapılmış. LGA775 soket yapısına uyarlanmış. Böyle yapıldığı halde yinede takamaz mıyım?

Kuzey köprünüzün eski sürüm taşıması sebebiyle 771 modlu Xeon işlemcilere desteği yok. Anakartınızın 4 çekirdekli işlemcilere zaten desteği yok. Sokete uyar fakat görüntü alamazsınız.

Anladım teşekkürler. Son olarak anakartıma takabileceğim en iyi işlemci e8500 müdür? Ben öyle sanarak almıştım da.

Asus P5GC-MX/1333 bu anakarta takılır mı Xeon? Bide bu anakartın desteklediği en iyi işlemci hangisidir?

Benim şuanda kullandığım anakart Asus P5LD2-x/1333. Ben belki bu anakarta takılır diye değiştirmeyi düşünmüştüm. E8600 takılır demişsiniz bende zaten e8500 takılı. En iyisi hiç uğraşmayayım değiştirmekle.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı