Asus P5LD2-X Blgisayarım açılmıyor

furkan2909

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar. Birkaç gündür bununla uğraşıyorum. Bilgisayarımda herhangi bir problem yoktu. Sorunsuz bir şekilde açılıyordu. Bilgisayarı başka bir yere götüreceğim için (bir işyeri) format attım. Herhangi bir problemi yoktu herşeyi yükledim driverlar yazılımlar vs. İşyerine getirdiğimde ilk başta açılmadı "Windows Başlatılıyor" ekranında kaldı. Bende format attım. Bilgisayar açıldı oturuma girdim. Driverları yükledim ama ekran kartının driverını tanımadı yeniden başlattığımda. Sonra ne olduysa reset attığımda yine aynı sorun... Bilgisayar açılmadı. Bilgisayarın f8 de olan onarım seçeneklerini, bilgisayarınızı onarındaki her şeyi denedim fakat işe yaramadı bende format attım. Ekran kartının driverının kurulumu daha önceden ekran kartını tanıyordu kurduğumda fakat bu sefer olmadı. Bende ekran kartının kendi cdsini yükledim ekran kartını tanıdı yeniden format atıp yüklediğimde cdyi. Ama her seferinde bir şey yüklemeye kalksam reset attığımda açılmıyordu bilgisayar. Bir şey yüklemediğimde açılıyordu.

Kısaca sorun, bilgisayar format attığımda açılıyor fakat bazı kurulumlar bilgisayarın açılmamasına neden oluyor. Örneğin; bilgisayara dx11 ve ekran kartının cdsini yüklediğimde bir problem olmadı ama winrar ve kablosuz modemimin kurulumunu yüklediğimde açılmadı.

Bilgisayarımın Özellikleri
  • Asus p5ld2-x/1333 anakart
  • HD6570 Asus Ati anakartı
  • core 2 duo e4500
  • windows 7 home
  • 1gb ram (1 slotum yanmıştı daha önceden :)
Daha önceden bir sorun yoktu, bilgisayarın yerini değiştirdiğimde oldu herşey. Nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
O bilgisayara WİN7 kurarak işkence etme kardeşim. Sorunun bariz bir şekilde yazılımsal. WİN8.1'i indir ve arkana yaslan. İlk 1 hafta kullanımı zor gelebilir fakat 1 hafta sonra elin alışacak ve "ben o WİN7 denen lanet şeye asla geçmeyeceğim" diyeceksin. Ayrıca kullandığın WİN7 en dandik WİN7. :) Asla Home Premium ve Home Basic işletim sistemlerini tavsiye etmem. Bu ikisinden çektiğim kadar gurbette çekmedim.

Recep Baltaş dediklerinizi yaptım. Health Status: ok gözüküyor. Şuan bilgisayarım düzeldi ama bir yazılım yüklediğimde yine aynı şey olmasından korkuyorum. Sorun sanırım yazılımsal. Yardımlarınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı