ASUS P5PL2 Anakart 4 GB RAM Takma

proofgaming

Centipat
Merhaba arkadaşlar bende P5PL2 anakart var ve RAM'ı 2 GB ben bunu 4 GB'ya yükseltsem ev kullanımı için yeterli. ASUS'un web sitesinde en fazla 2 GB desteklediğini söylüyor fakat araştırdım bazı kişiler 4 GB RAM'a kadar yükseltmişler zaten anakartta 4 adet RAM giriş yeri var şimdi bende BIOS'umu en son sürümüne güncelledim anakart için hangi RAM'ı takmayalım ya da almayalım RAM kombinasyonu nasıl olmalı?

Üretici firma 2GB diyor ise 2 GB idir. Sen belki farklı bir P5'e bakmışsındır.

Elbette, elinizde 1500 lira gibi bir para varsa, elbette daha yeni ve performanslı Ivy Bridge sistem toplanmalı.

Olmuyorsa işlemcinizi söyleyin, ona uygun bir anakart önerelim.

Üretici firma 2 GB diyor ise 2 GB idir. Sen belki farklı bir p5'e bakmışsındır.

Elbette, elinizde 1500 lira gibi bir para varsa, elbette daha yeni ve performanslı ıvy bridge sistem toplanmalı.

Olmuyorsa işlemcinizi söyleyin, ona uygun bir anakart önerelim.

Yok doğru model eminim ama RAM'ını 4 GB yapanlar var ama hangi RAM'ı aldıklarını bilmiyorum 4 GB RAM olsa yeter genel kullanım için.

Anakart çok eski 2 GB destekliyor. 4 GB takarsanız okumaz diye düşünüyorum. Bence bütçe ayarlayıp yeni sistem toplayın.

Üretici firma aynen 2 GB destekliyor diyor fakat YouTube'da bir rusça video benimle aynı anakart sahibi RAM'ını 4 GB yapabiliyor. Ve Türk forumlarında da yapanlar var fakat benim anlamadığım bu kişiler hangi RAM'ı alıyorlar 2 GB+2gbmı yoksa 1+1+1+1mı ekliyorlar 4 tane RAM giriş yeri var anakartta onu bilmiyorum maalesef bir de MHz değerini.

Yok doğru model eminim ama RAM'ını 4 GB yapanlar var ama hangi RAM'ı aldıklarını bilmiyorum 4 GB RAM olsa yeter genel kullanım için.

Üretici firma aynen 2 GB destekliyor diyor fakat YouTube'da bir rusça video benimle aynı anakart sahibi RAM'ını 4 GB yapabiliyor. Ve Türk forumlarında da yapanlar var fakat benim anlamadığım bu kişiler hangi RAM'ı alıyorlar 2 GB+2gbmı yoksa 1+1+1+1mı ekliyorlar 4 tane RAM giriş yeri var anakartta onu bilmiyorum maalesef bir de MHz değerini.
Yani BİOS güncelleme yapar ve herbirine 1 GB DDR2 533 MHZ takarsan belki ama sanmıyorum. Hadi 4 GB oldu varsayalım bu sefer de işlemci desteği çok kötü, en fazla Pentium Dual Core E2200 destekliyor.

Geri
Yukarı