Asus P5PL2-E BIOS Güncelleme

ahmet win 7

Hectopat
Ben win 7 yüklemek istiyorum bilgisayarıma ama hep ''Windows cannot install required files. Make sure all files required for installation are available, and restart the installation.'' hatasını alıyorum. Bazen bu hatanın sonunda hata kodları oluyor bunlar bazen değişebiliyor. 3 farklı siteden indirdim farklı yazma programlarıyla denedim ama OLMADI. BIOS'tan boot edip yüklüyorum her seferinde her dvd de 2. aşamada bazen %75 bazen %95 te hata alıyorum. Bir forum sitesinde biosunu güncelle dvd romunu güncelle sonra flasha at ve boot ayarlarından flashbelleği seçerek flashbellekten at dediler. DVD romu güncelledim ama biostan korkuyorum. Elektrik kesilirse anakartım yanar. Ne olur yardım et!

Sistem Özellikleri:

• Ram: 2x1 şeklinde 2gb 667 mhz (ramlardan biri kingston diğeri Oem)
  • Ekran Kartı: Asus x1650 Series xpde 1024mb olarak gözüküyor ama ben 512 diye hatırlıyorum
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.00ghz
  • Anakart: Asus P5PL2-E

Lütfen bana bir yol gösterin. Benim pcnin ramı Kingston 1gb 667 mhz ddr2ydi. Ben gittim bi tane daha aldım Oem 667mhz ddr2 1gb ekledim 2gb oldu. Xp kullanıyorum ve bu ramla win 7 daha güzel olur diye düşünüyorum. Ve pc de 1gb ram varken win 7 yüklüydü yavaş diye xp yaptım ama ram ekleyince win 7 yapmak istedim. OLMADI...

Anakartınızın ederi 40 TL. Yani bozulsa bile kaybedeceğiniz pek birşey yok. Yine de BIOS güncellemesi riskli sayılmaz. DOS üzerinden güncelleyebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güncel BIOS: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5PL2-E/P5PL2-E-ASUS-1002.zip

Windows 7 devri bitti. Windows 8 kurun.

https://www.technopat.net/forum/windows-8-1/29656-windows-8-1-rtm-turkce-indirme-baglantilari.html

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı