Asus P5Q3 Deluxe Mac Kurma

SEU

Hectopat
Selam arkadaşlar. Macintosh kurmak istiyorum acaba sistemim yeterli mi? Yeterli ise neler yapmalıyım?

Kod:
Ram tam belli olmamış toplamda 10 gb ddr3 1600 mhz..
 Bilgisayar:
      Bilgisayar Türü                                   ACPI x64-based PC
      İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows 7 Ultimate
      İş. Sis. Servis Paketi                            [ TRIAL VERSION ]
      Internet Explorer                                 10.0.9200.16635
      DirectX                                           DirectX 11.0
      Bilgisayar Adı                                    USLUERTN-PC
      Kullanıcı Adı                                     usluert@n
      Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
      Tarih / Saat                                      2014-01-18 / 18:07

Anakart:
      CPU Türü                                          QuadCore Intel Core 2 Quad Q9550, 2833 MHz (8.5 x 333)
      Anakart Adı                                       Asus P5Q3 Deluxe  (2 PCI, 2 PCI-E x1, 3 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Dual Gigabit LAN, IEEE-1394)
      Anakart Çipseti                                   Intel Eaglelake P45
      Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
      DIMM1: OCZ OCZ3X16001G                            1 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM  (9-7-7-20 @ 666 MHz)  (8-7-7-20 @ 666 MHz)  (7-7-7-20 @ 666 MHz)  (6-6-6-18 @ 571 MHz)  (5-5-5-15 @ 476 MHz)
      DIMM2: G Skill F3-12800CL9-4GBXL                  [ TRIAL VERSION ]
      DIMM3: OCZ OCZ3X16001G                            [ TRIAL VERSION ]
      DIMM4: G Skill F3-12800CL9-4GBXL                  [ TRIAL VERSION ]
      BIOS Türü                                         AMI (05/26/09)
      İletişim (COM ve LPT)                             Communications Port (COM1)

Görüntü Birimi:
      Görüntü Bağdaştırıcısı                            ATI Radeon HD 4800 Series  (1 GB)
      Görüntü Bağdaştırıcısı                            ATI Radeon HD 4800 Series  (1 GB)
      3D-Hızlandırıcı                                   ATI Radeon HD 4870 (RV770)

Çokluortam:
      Ses Bağdaştırıcı                                  Analog Devices AD2000B @ Intel 82801JB ICH10 - High Definition Audio Controller
      Ses Bağdaştırıcı                                  ATI Radeon HDMI @ ATI RV770/790 - High Definition Audio Controller

Depolama :
      IDE denetleyici                                   Standart Çift Kanallı PCI IDE Denetleyici
      IDE denetleyici                                   Standart Çift Kanallı PCI IDE Denetleyici
      Depolama denetleyici                              Marvell 61xx RAID Controller
      Floppy Sürücüsü                                   Disket sürücüsü
      Disk Sürücüsü                                     SAMSUNG HD322HJ ATA Device  (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)
      Disk Sürücüsü                                     SAMSUNG HD322HJ ATA Device  (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)
      Optik Sürücü                                      HL-DT-ST DVD-RAM GH22NP20 SCSI CdRom Device  (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:22x/8x, DVD-RW:22x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
      SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
      C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
      D: (NTFS)                                         298.1 GB (240.4 GB boş)
      Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
      Klavye                                            Standart PS/2 Klavye
      Fare                                              HID uyumlu fare

Ağ:
      Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
      Birincil MAC Adresi                               00-22-43-01-F8-8D
      Ağ Bağdaştırıcısı                                 802.11n Network Adapter  (192. [ TRIAL VERSION ])
      Ağ Bağdaştırıcısı                                 Bluetooth Device (Personal Area Network)
      Ağ Bağdaştırıcısı                                 Marvell Yukon 88E8001/8003/8010 PCI Gigabit Ethernet Controller
      Ağ Bağdaştırıcısı                                 Marvell Yukon 88E8056 PCI-E Gigabit Ethernet Controller

Çevre Birimleri:
      Yazıcı                                            Fax
      Yazıcı                                            Microsoft XPS Document Writer
      Yazıcı                                            OneNote 2010 Uygulamasına Gönder
      FireWire denetleyici                              AT&T/Lucent IEEE1394 FireWire Controller (PHY: Agere LFW3226/3227)
      USB1 denetleyici                                  Intel 82801JB ICH10 - USB Universal Host Controller
      USB1 denetleyici                                  Intel 82801JB ICH10 - USB Universal Host Controller
      USB2 denetleyici                                  Intel 82801JB ICH10 - USB2 Enhanced Host Controller
      USB2 denetleyici                                  Intel 82801JB ICH10 - USB2 Enhanced Host Controller
      USB-Aygıt                                         802.11n Network Adapter
      USB-Aygıt                                         A4 TECH PC Camera H
      USB-Aygıt                                         Generic Bluetooth Adapter
      USB-Aygıt                                         USB Bileşik Aygıt
      USB-Aygıt                                         USB Giriş Aygıtı
      USB-Aygıt                                         USB Giriş Aygıtı

DMI:
      DMI BIOS Sağlayıcısı                              American Megatrends Inc.
      DMI BIOS Sürümü                                   2105
      DMI Sistem Üreticisi                              System manufacturer
      DMI Sistem Ürün Adı                               P5Q3 DELUXE
      DMI Sistem Sürümü                                 System Version
      DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
      DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
      DMI Anakart Üreticisi                             ASUSTeK Computer INC.
      DMI Anakart Ürün Adı                              P5Q3 DELUXE
      DMI Anakart Sürümü                                Rev 1.xx
      DMI Anakart Seri Numarası                         [ TRIAL VERSION ]
      DMI Kasa Üretiçisi                                Chassis Manufacture
      DMI Kasa Sürümü                                   Chassis Version
      DMI Kasa Seri Numarası                            [ TRIAL VERSION ]
      DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
      DMI Kasa Türü                                     Desktop Case
      DMI Toplam / Boş Bellek Yuvaları                  4 / 0

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce bir sanal makina ile kurmayı deneyebilirsin. Ardından ona biraz alış sonra bu işlere giriş bence. Ben ağustos ayından bu yana en az 9-10 kez denemişimdir hala tam bir başarılı hackintosh olmadı cihazım. Ve forumdaki hemen her sayfayı okuyabilirsin. Başarılı bölümüne de bakmayı unutma. Bir de "Bol zaman ve sabır" kesinlikle olmalı.

Aldığınız hatayı söylerseniz belki yardım edebiliriz :)

Recep Bey ekrankartım çok sorun çıkarıyordu yeni aldım şuan kurulum yaptım anakartım üstte belirttim Ses/WiFi/Ethernet kext'lerini bulamadım neler yapmalıyım.?
Yükeldiğim sürüm 10.9.1

- - - Güncellendi - - -

İyi Akşamlar;
Ben iki hdd kullanıyorum, 1.'ne maverics kurdum 2.'de win8.1 kurdum. Boot ederken direk macOS açılıyor ben bana seçenek sunmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim.?

İyi Forumlar..

Chemeleon wizart ile boot sorunumu çözdüm. Ama ethernet ve wifi kext bulamadım :(

Her şey tamam. 10TL'ye bir Ethernet aldım sorunumu çözdüm. Ama icloud ve appstore bağlanamıyorum. Aygıtınız doğrulanamadı hatası veriyor. Tek sorunum bu gibi görünüyor şu an.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı