Asus P5S-MX SE Anakart BIOS Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Makaleler
1
Daha fazla  
Adsız.png

Nasıl yapacağımı bir türlü bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Windows 7 64 bit galiba. Anakartiniz icin cikan en guncel BIOS surumunu indirip su adrese yukledim : Uploadfiles.io - p5s-mx-se-0501.zip .

Verdigim linkteki dosyayi FAT 32 ile bicimlendirilmis USB Flash belleginize atin. BIOS'a giris yaptiktan sonra ASUS EZ FLASH sekmesine gelip, .ZIP uzantili dosyayi calistirin bu kadar.

NOT: Dosya 1 gun sonra otomatik olarak silinecek haberiniz olsun.

Son düzenleme:
Windows 7 64 bit galiba. Anakartiniz icin cikan en guncel BIOS surumunu indirip su adrese yukledim : Uploadfiles.io - p5s-mx-se-0501.zip .

Verdigim linkteki dosyayi FAT 32 ile bicimlendirilmis USB Flash belleginize atin. BIOS'a giris yaptiktan sonra ASUS EZ FLASH sekmesine gelip, .ZIP uzantili dosyayi calistirin bu kadar.

NOT: Dosya 1 gun sonra otomatik olarak silinecek haberiniz olsun.

Çok teşekkür ederim ama şöyle bir sorunum var. BIOS menüsünde Ez Flash yok.

Bir de 32 bit kullanıcısıyım. Söylemeyi unuttum kusura bakmayın.

Sanırım buldum bir şeyler. Del tuşu ile BIOS ekranına gitmek yerine alt+F2 ile EZ Flash'ı açıyorum. Şimdi rufus ile flash diski bootable yapıp Bios dosyasını içine atıp denicem. Olursa yazıyım.

Malesef yine olmadı Ez Flash ekranı geldiğinde floppy disk ve cd rom tarayıp duruyor.

Böyle kalıyor.

Dosya Ekleri

• 2niz30o.jpg
    2niz30o.jpg
    129,2 KB · Görüntüleme: 190
Windows 7 32 bit icin buradan indirebilirsiniz. Uploadfiles.io - p5s-mx-se-0501.zip

Rufus ile bootable disk olusturmaniza gerek yok. Ben ASUS P5KPL/1600 anakartimi EZ Flash yardimiyla kolaylikla guncellemistim.

Buradaki videodan yardim alabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 7 32 bit icin buradan indirebilirsiniz. Uploadfiles.io - p5s-mx-se-0501.zip

Rufus ile bootable disk olusturmaniza gerek yok. Ben ASUS P5KPL/1600 anakartimi EZ Flash yardimiyla kolaylikla guncellemistim.

Buradaki videodan yardim alabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda Ez Flash 2 var. Benim bios menümde tools menüsü bile yok. Ez Flash'a alt-f2 kısayoluyla girebiliyorum. Girince de yukarda attığım fotodaki ekran geliyor ve orada kalıyor.

Biraz arastirdim benzer sorunu yasayanlar olmus. USB Diski tanimiyor EZ Flash 1. CD'ye yazarak guncelleme imkaniniz varsa o sekilde deneyebilirsiniz.

Aynı anakarttan bende var alt+f2 tuşuna bastığımda ekran hiç gelmiyor ve biostan bip bip sesleri geliyor sürekli cd ile de dennedim yine aynısı oluyor windows üzerinden denediğimde ise yüklü sürüm Asus P5S-SE çıkıyor fakat güncellenecek sürüm P5S-SE(MX) olarak görüyor ve flaşlama yapmıyor. benim anakart modelim ise zaten P5S-SE(MX) yardımcı olacak var mı?

Çok teşekkür ederim ama şöyle bir sorunum var. BIOS menüsünde Ez Flash yok.

Bir de 32 bit kullanıcısıyım. Söylemeyi unuttum kusura bakmayın.

Sanırım buldum bir şeyler. Del tuşu ile BIOS ekranına gitmek yerine alt+F2 ile EZ Flash'ı açıyorum. Şimdi rufus ile flash diski bootable yapıp Bios dosyasını içine atıp denicem. Olursa yazıyım.

Malesef yine olmadı Ez Flash ekranı geldiğinde floppy disk ve cd rom tarayıp duruyor.

Böyle kalıyor.
Biraz hortlatma olacak yalnız harfiyen bendede aynısı oldu yardım edebilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı