ASUS P7H55/USB3 ve RX 550 uyumlu mu?

Lokmân .Â.

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese,

Anakart modelim: ASUS P7H55/USB3.
İşlemci: Intel Core i5 760 2.80 GHz.
RAM: 6 GB.

MSI RX 550 2 GB, anakartımla uyumlu mudur? Acaba yardımcı olur musunuz? Bu ekran kartını takabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumludur tabii ki. Ben de Sapphire RX550 4 GB kullanıyorum, Intel H55 bir anakartta.

Kardeşim GT 730 aldım. Eski ekran kartım NVIDIA GeForce 9800 GT değiştirmek zorunda kaldım. Direct X yüzünden. Ama FPS sıkıntısı yaşıyorum. Eski ekran kartımda FPS sorunu yaşamıyordum, fazla. GT 730 memnun kalmadım şu birkaç gündür o yüzden başka ekran kartı bakıyorum.

Kardeşim GT 730 aldım. Eski ekran kartım NVIDIA GeForce 9800 GT değiştirmek zorunda kaldım. Direct X yüzünden. Ama FPS sıkıntısı yaşıyorum. Eski ekran kartımda FPS sorunu yaşamıyordum, fazla. GT 730 memnun kalmadım şu birkaç gündür o yüzden başka ekran kartı bakıyorum.
Sorunu tam anlayamadım ama GT730 artık eskimiş bir kart. FPS sorunları olacaktır normal bir şekilde. RX550'de hiç sorun yaşamazsınız demiyorum ama. Onun da yavaştan vadesi dolmaya başlamış durumda. Aslında en iyisi artık daha iyi kartlara yönelmek olabilir. FPS'e bir diğer etkiyi de CPU yapar. Ben x3440 kullanıyorum, sanırım i5 760'tan daha iyi bir işlemci. Bunu değiştirmeyi de düşünebilirsiniz. Bir de oyunlardan beklentiniz nedir, hangi oyunlarda kaç FPS olması sizin için yeterlidir?

Sorunu tam anlayamadım ama GT730 artık eskimiş bir kart. FPS sorunları olacaktır normal bir şekilde. RX550'de hiç sorun yaşamazsınız demiyorum ama. Onun da yavaştan vadesi dolmaya başlamış durumda. Aslında en iyisi artık daha iyi kartlara yönelmek olabilir. FPS'e bir diğer etkiyi de CPU yapar. Ben X3440 kullanıyorum, sanırım i5 760'tan daha iyi bir işlemci. Bunu değiştirmeyi de düşünebilirsiniz. Bir de oyunlardan beklentiniz nedir, hangi oyunlarda kaç FPS olması sizin için yeterlidir?

Valorant ve LoL oyunlari için 110-120 gibi bir FPS değeri istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı