Asus P7P55D-E LX RAM upgrade sonrası açılmama sorunu

Mindomitable

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar,

Asus P7P55D-E LX anakartın mevcut RAM'leri 1333 MHz frekansında çalışan Kingstone 4GB (2x2GB) bellek mevcut ancak arka planda çalışan uygulamalar arttığında yetersiz kalıyor. Yükseltmek için mevcut RAM'leri Corsair Vengeance Pro 2400MHz 8GB (2x4GB) bellekler ile değiştirdiğimde ilk açılış ekranında ASUS anakart ekranında kalıyor, USB klavye kullanıyorum ancak boot menüleri ekranda gözüktüğü halde BIOS'a girmiyor veya diğer alternatif menülere erişilemiyor ve uzun süre beklememe rağmen herhangi bir ilerleme olmuyor. Eski RAM'leri tekrar taktığımda ise sorunsuz bilgisayar açılıyor. Sizce sorun ne olabilir? Anakart'ın desteklediği en yüksek frekans 2200 MHz görünüyor (ancak yanlış biliyorsam lütfen düzeltin) yüksek bir frekansa ait bellek taktığımda yine çalışma frekansı anakartın desteklediği frekans olması gerekir diye düşünüyorum. Şimdiden önerileriniz ve yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu low profile bir ram ile değiştirerek gidermiş bulunmaktayım. Açıkçası 1.65v ihtiyacı vardı ramlarin ve anakart bios ayarlarında 2.00v desteklediği halde çalışmaması biraz düşündürücü...

Sorunu low profile bir ram ile değiştirerek gidermiş bulunmaktayım. Açıkçası 1.65v ihtiyacı vardı ramlarin ve anakart bios ayarlarında 2.00v desteklediği halde çalışmaması biraz düşündürücü...
Öncelikle kusura bakmayın konuyu seneler sonra hortlattim bende de aynı anakarttan var tek eksik olan ramlarim onlarid 2400 MHz lik DDR3 ram almayı planlıyorum ve anakartin destekledi 2200 MHz de çalıştırmayı planlıyorum bu konu hakkında bir bilginiz varmı peki?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı