ASUS P8H67-V Ekrana görüntü gelmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
  • ASUS P8H67-V Intel H67(B3) Soket 1155 DDR3 1333MHz SATA 3.0 USB 3.0
  • INTEL Core i 3 2100 3100 MHz
  • Kingston HyperX 4GB(2*2) DDR3 1333 MHz CL7
  • Sapphire ATI Radeon HD 5770 1GB 128 bit
  • Samsung Spinpoint F3 500GB 7200 rpm 16 mb cache
  • FSP Epsilon 700 watt PSU
  • Aerocool StrikeX kasa 3 adet 120mm fan ve bir adet ön ışıklar için (4 molex)
  • Silverstone Penetrator 120 mm x2 (2 molex)
  • FSP EP850 850 VA Ups

Sistemim tam olarak bu şekilde. Sistemi kuralı yaklaşık 10 gün kadar oluyor. İlk 3-5 gün herhangi bir sorun yoktu ama daha sonra sistem açılıyordu herşey çalışıyordu fakat ekrana görüntü gelmiyordu şu anda da hala bu sorun devam ediyor. Böyle olduğu zaman ekran kartının fanının daha hızlı döndüğünü fark ettim. Ayrıca süs amaçlı kasanın önünüe konan ışıklandırmalarda bariz bir şekilde voltaj dalgalanması olduğu görülüyor. Kasayı açıp ekran kartına PCI-E 6 pin güç konnektörü yerine PCI-E 8 pin (6+2) lik konnektörün 6 pinini takıyorum, sistem açılıyor gayet stabil çalışıyor. Bilgisayarı kapatıp tekrar açtığımda yine aynı şey oluyor. Bu kezde PCI-E 6 pinlik konnektörü bağlıyorum sorun yine yok sistem her açıldığında bu işlemi yapmam gerekiyor. Anakarta girişleri senin söylediğin gibi 20+4 ve 4+4 şeklinde bağladım, yalnız 4 şeklindede bağladım değişen bir şey yok. Şu anda 20+4 ve 4+4 şeklinde bağlı. Ayrıca 3 adet molex fanlara 1 adet molex kasa ışıklandırmasına bağlı ve 2 adet fan anakarta bağlı şekilde. Sistemin yanmasından korkuyorum. Yardımcı olursan gerçekten çok ama çok sevinirim.

Bu sisteme neden H67 yonga setli bir anakart aldığını aklım ermiyor. Bu sisteme alınması gereken anakart P67 olamlıydı. Şimdi aldığın işlemci Core i3 2100’ün içerisinde dahili bir grafik yongası var. Tahminim BIOS ayarlarını düzgün yapmadığın için sistem açılış esnasında dahili GPU’dan görüntü veriyor. Şimdi anakartının kitapçığını aç ve BIOS ayarları kısmını iyice okuyup ayarları düzgün bir biçimde yeniden yapılandır ve çıkarken de bu ayarları kaydetmeyi unutma!

Ayrıca buna göz at: https://www.technopat.net/forum/mas...arda-dahili-ekran-kartini-biostan-kapama.html

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı