ASUS P8P67-M Görüntü Gelmeme Sorunu

kralize

Hectopat
Daha fazla  
Dün sıvı soğutma alıp bilgisayara montajladım, montaj gereği anakartı çıkartıp taktım. Bilgisayarı açtım hiç sorunsuz çalışıyor ama monitöre görüntü gelmiyor. DRAM Led ışığı sürekli olarak kırmızı yanıyor, MemOK! tuşuna basıp bilgisayara reset attığımda ışık yanıp sönmeye başlıyor. PSU ile ilgili bir sorun olabilir mi? İlk defa böyle bir hata ile karşılaşıyorum, bıkkınlık geldi artık. Ne yapabilirim? Anakart modelim: Asus P8P67-M.

1. İşlemcide sorun var mı diye çıkartıp tekrar taktım.
  2. RAM'leri çıkartıp yeniden taktım ve sırayla slot değiştirerek, tek tek takıp çalıştırmaya da çalıştım.
  3. Ekran kartını çıkartıp yeniden taktım.
  4. BIOS pilini çıkartıp yeniden taktım.
  5. CMOS reset attım.
  6. Monitor ve bağlantısında sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün sıvı soğutma alıp bilgisayara montajladım, montaj gereği anakartı çıkartıp taktım. Bilgisayarı açtım hiç sorunsuz çalışıyor ama monitöre görüntü gelmiyor. DRAM Led ışığı sürekli olarak kırmızı yanıyor, MemOK! tuşuna basıp bilgisayara reset attığımda ışık yanıp sönmeye başlıyor. PSU ile ilgili bir sorun olabilir mi? İlk defa böyle bir hata ile karşılaşıyorum, bıkkınlık geldi artık. Ne yapabilirim? Anakart modelim: Asus P8P67-M.

1. İşlemcide sorun var mı diye çıkartıp tekrar taktım.
  2. RAM'leri çıkartıp yeniden taktım ve sırayla slot değiştirerek, tek tek takıp çalıştırmaya da çalıştım.
  3. Ekran kartını çıkartıp yeniden taktım.
  4. BIOS pilini çıkartıp yeniden taktım.
  5. CMOS reset attım.
  6. Monitor ve bağlantısında sorun yok.
CPU güç bağlantısını kontrol et. 4 ya da 8 pin bağlantı.
Ekran kartı güç bağlantısını kontrol et.
Tek RAM stick ile, Ekran kartını söküp dahili ekran kartıyla bilgisayarını çalıştır.
Sıvı soğutmaların genelde iki güç bağlantısı oluyor. Bir pompa, bir de fanlar için. Pompa genelde CPU fan bağlantısına takılır. Taktığından emin misin?
Anakart üzerinde USB, front panel ve HD audio bağlantıları var. Karıştırıp montaj hatası yapmış olabilirsin. Kontrol et.
Kasanın PWR, PWR LED, RESET, bağlantılarını yanlış bağlamış olabilirsin.

Güç bağlantıları ve anakart bağlantıları tam. PWR bağlantıları ile ilgili bir sorun yok, bilgisayar başlatılıyor. İki RAM'i teker teker farklı slotlara takarak denedim. Yine de DRAM Led kırmızı yanıyor.(MemOK! yaptım) Maalesef anakartım üzerinde dahili bağlantı yok. İki RAM'in aynı anda bozulması biraz garip ama sorunun kaynağı RAM gibi gözüküyor, ilk fırsatta deneyeceğim. Bir de şöyle bir şey var: power tuşuna bastıktan 5 saniye sonra güç kesiliyor birkaç saniye sonra kesilmemek üzere geri geliyor. Bu da "PSU da bir sorun olabilir mi?" sorusunu aklıma getiriyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı