Asus P9X79-Pro Anakartın USB 3.0 Portları Çalışmıyor

mstytn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Sorunun kısaca tanımını yapayım dedim önce,

Bir gün aniden Anakartın (P9X79 PRo) USB 3.0 portları çalışmamaya başladı. Çözüm için bir çok forumda gezdikten sonra;

Asmedia USB FW Update tool v1.0 aracılığı ile Firmware Update yaptım. Bios'u güncelledim. Bir de üzerine Asmedia Güncel sürücüsünü kurdum ve çalıştı.

Sorun şu ki geçen gün gene çalışmamaya başladı. Ama bu seferki tuhaflık sadece USB 3.0 aygıtları tanımıyor. 3.0 porta 2.0 takınca tanıyor. (Buna bios da dahil).

Şimdi, bu Bios'un da tanımıyor olması donanımsal bir sorun olduğu yönünde düşünmemi sağlıyor.

Not: Linux (Ubuntu) ile boot ettim makineyi aynı sorunu orada da yaşıyorum. USB 3.0'a USB 2.0 aygıt takınca çalışıyor. USB 3.0 takınca çalışmıyor. Bios'u downgrade bile ettim. 4801 -> 4701 Gene olmuyor.

Yapılabilecekler konusunda bir fikri olan ya da böyle bir şey yaşamış olan birileri var mıdır? Asus'un kendisi de pek yardımcı olamıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı