ASUS PG279Q vs AOC AG241QG (IPS vs TN)

Sizce hangisi?

• ASUS PG279Q 27" 165hz 4ms IPS Panel G-Sync Monitör

• AOC AG241QG 24" 165hz 1ms TN Panel G-Sync Monitör

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
27" hiç kullanmadığım için bilemeyeceğim. Şu anda ki 24" monitörüm ile kafam arasında yaklaşık 30-40 cm aralığı var. Eğer büyük gelirse 10 cm uzaklaştırırım diye düşünüyorum. 24" FIFA 17 oynarken zorluk çıkartıyor. Uzaktaki adamları görmem için yakınlaşmam gerekiyor. Ama diğer oyunlar için gayet iyi. Benim tek korkum var PG279Q model monitörden, oda IPS Glow, Backlight Bleed, Ölü Piksel ve Ghosting sorunları. Çünkü ASUS 3 ölü piksel ve altına garanti kabul etmiyormuş. Ben ölü piksel falan istemiyorum sonuçta o kadar para vericem. Deneyimleyen insanlar yorum yaparsa çok mutlu olurum.

Yabancı forumlara girdiğimde milyonlarca sorun gördüm. Almaktan vazgeçtim galiba ama başka monitör yok. IPS monitör önerebilir misiniz?

ROG Swift Series Monitors (PG)

Alacağım şeyi galiba buldum:

VIEWSONİC 27" XG2703 2K 165Hz IPS G-Sync PROFESYONEL GAMING MONİTÖR

Hem daha uygun fiyatlı. Hem de servisi iyi olan bir marka. Siz ne düşünüyorsunuz?

Yine kararsızım. Paneller aynıymış. Son durum bu şekilde. Desteğinizi bekliyorum bu IPS glow gerçekten sinir bozucu birşey mi? OLED Monitörleri beklemem gerekir mi? TN panel'e yönelmem(PG278Q) daha mantıklı mı olur? Cevaplarınızı bekliyorum.

.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı