AOC 23.8" AGON AG241QG Vs ASUS 27" PG278Q

GTX 1070 İle birlikte 2 K oyun için sizce hangi monitörü seçmeliyim?

• Oy verenlerin toplamı
    10

Alpernylc

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhabalar,
7. nesil Ryzen bir işlemci ve GTX 1070 ekran kartı ile 2K oyun performansı için sizce hangi monitörü almalıyım?

GTX1070 ekran kartının hakkını vermek için 2K çözünürlük, 2K çözünürlüğün hakkını vermek için de 27" ekran boyutu gerekir.

Not: Sadece internetten tavsiye alarak monitör boyutuna karar verme. Bir teknoloji mağazasına git, 23,5" ve 27" iki monitörü yan yana koy, ondan sonra kararını ver.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bende bu çelişki içerisinde kalmıştım, bir tarafta 165 hz bir tarafta 144 ama Asus kalitesi, benimde gönlüm Asustan yana fakat vatan harici daha uygun fiyatlı ve güvenilir nereden alınabilir karar veremedim.

Bir şey değil. Aslında Vatan'da (bazı monitörlerde) fiyatlar gayet uygun. Ben de oradan aldım, şu an kargoda.
Hepsiburada'da daha fazla seçenek var tabi:
27" , 1ms , 75Hz
Asus PB277Q 27" 1ms (Analog+Display+HDMI+DVI-D) QHD Monitör Fiyatı
27" , 1ms , 144Hz
Acer XG270HUOMIDPX 27" 1ms (DVI+HDMI+Display) FreeSync WQHD Fiyatı
27" , 1ms , 144Hz , G-Sync
Dell S2716DG 27" 1ms (HDMI+Display) QHD G-Sync Oyuncu Fiyatı

Bütçeniz varsa üçüncü monitörü almanızı tavsiye ederim. Bütçeniz yoksa diğerleri de iyidir.
60Hz monitör bilerek seçmedim. Başka bir monitör alırsanız, en azından 75Hz ve 1ms olmasını tavsiye ederim.

Teşekkür ederim bütçemi özellikle monitöre ayırdım ilk donanım parçam olarak zaten ekran kartı ve monitör tabanlı gidiyorum. Bütçe 3500 TL ye kadar dayanabilir.

Asus öneririm..

İmkanınız varsa eğer, ekranda ölü piksel ve ışık sızması testi yaparak alın.

Malum asusun bu seri ekranlarında kronik problemleri var..

Asus öneririm..

İmkanınız varsa eğer, ekranda ölü piksel ve ışık sızması testi yaparak alın.

Malum asusun bu seri ekranlarında kronik problemleri var..

Teşekkür ederim, umarım problemsiz bir monitöre denk gelirim.

Ooo... Bütçe iyiymiş :D Yani G-Sync bir monitör seçilebilir.

Şu monitör de olabilir:
Acer 27" Predator XB271HBMIPRZ 2560x1440 1ms /144Hz HDMI/DP G-Sync Full HD Oyuncu Monitör - Monitör - Çevre Birimleri
ACER markası hakkında pek bilgim yok ama özelliklerini fiyatıyla kıyaslayınca monitör gayet iyi.

Acer da güzel bir marka elbet, ama ne bileyim bu kadar bütçe ayırınca insan Asus vb daha bilindik markaların güvencesini almak istiyor psikolojik olarak :) Bir de bu durum tamamen kullanıcı sayısı ve tecrübe ile doğru orantılı.

Teşekkür ederim, umarım problemsiz bir monitöre denk gelirim.

Acer da güzel bir marka elbet, ama ne bileyim bu kadar bütçe ayırınca insan Asus vb daha bilindik markaların güvencesini almak istiyor psikolojik olarak :) Bir de bu durum tamamen kullanıcı sayısı ve tecrübe ile doğru orantılı.

Acer'da alabilirsiniz, öneririm..

Acer ve asus oyuncu monitörlerinde aynı üreticiden panel temin ediyorlar.
Panel Üretici Adı: AU OPTRONICS

Hatta Acer, Asus'a oranla ekran üretim aşaması sonrasındaki ölü piksel ve ışık sızması testleri bakımından asustan daha iyidir.

Geçmişte ışık sızmasız, ölü pikselsiz bir Asus pg278q ekran denk getirinceye kadar 2 ürün değiştirdim, iade ettim.3.de istediğim gibi bir ekran bulmuştum..

Bütçeniz müsaitse eğer, Acer 2k gsync 144 hz 1ms özellikli bir ekran öneririm..

Not: Şu anda Acer Predator XB241H kullanıyorum ve memnunum. Işık sızması ve ölü piksel problemi yok..

Asus tarafında tahmini olarak 10 ekrandan 6-7'si problemli çıkabilir.Işık sızması yada ölü pikselli..

Acer tarafında ise tahmini olarak 10 ekrandan 2-3 adeti problemli çıkar..
Tecrübe ve araştırmalar ile sabittir..

Acerda alabilirsiniz, öneririm..

Acer ve asus oyuncu monitörlerinde aynı üreticiden panel temin ediyorlar.
Panel Üretici Adı: AU OPTRONICS

Hatta Acer, asusa oranla ekran üretim aşaması sonrasındaki ölü piksel ve ışık sızması testleri bakımından asustan daha iyidir.

Geçmişte ışık sızmasız, ölü pikselsiz bir asus pg278q ekran denk getirinceye kadar 2 ürün değiştirdim, iade ettim.3.de istediğim gibi bir ekran bulmuştum..

Bütçeniz müsaitse eğer, Acer 2k gsync 144 hz 1ms özellikli bir ekran öneririm..

Not: Şu anda Acer Predator XB241H kullanıyorum ve olduka memnunum. Işık sızması ve ölü piskel problemi yok..

Asus tarafında tahmini olarak 10 ekrandan 6-7'si problemli çıkabilir.Işık sızması ayda ölü piksel

Acer tarafında ise tahmini olarak 10 ekrandan 2-3 adeti problemli çıkar..
Tecrübe ve araştırmalar ile sabittir..

Çok teşekkür ederim, benim için önemli bilgiler paylaştınız, fazla bir bilgim yoktu bu konu hakkında.
Acer'ın o modelini inceleyeceğim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı