Asus PG27AQ vs PG348Q

vuslatolsun

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, iki monitör arasında kararsız kaldım. Hangisi daha iyi ve akıllıca tercih olur.

1. ASUS 27'' PG27AQ Gaming,4k. IPS G-sync Monitör
2. ASUS 34'' PG348Q Gaming. Curved IPS G-sync 3440x1440 Monitör

Kullanılacak sistem, MSI Z170A GAMING M7. GSKILL 32GB (4x8) TRIDENT Z DDR4 3000MHzCL14.
MSI GAMING X GTX 1080. Samsung 256GB 950 PRO M.2 SSD.

Gönlüm, ikinci monitörden yana, ama bütçemi biraz zorlayacak. Genede en uygun olanını almak isterim. Oyunlar ve sistem için.

1. monitör Gsync desteği ile öne çıkıyor 1. tercih edilmeli. Curver monitör ile oyun oynamak akıl karı olmayabilir.

ikisi arasındaki fark nedir bilmiyorum tabi ilk başta o var ama yani g-sync varsa ekrana kaç fps geliyorsa o yenileme hızı mı uygulanıyor.

21:9 görüntü yapısına alışmak biraz zaman alır. Ancak alıştıktan sonra 3 tane 1080p monitör varmış gibi geniş açılı oynayarak CS:GO gibi FPS tarzı oyunlarda size çok yardımcı olacaktır. Araba yarışlarında da aynı şekilde daha iyi deneyim sağlar. Kısacası bütün oyunlarda daha geniş görüş açısına sahip olacaksınız. Bu sizi bir adım öne taşıyacak. 100 hertz olması da iyi bir artı.

Profesyonel oyuncular 60 hertz monitörde oynarken oyunlarında lag olduğunu zannediyor. 75 hertz 16:10 monitörde aradaki 15 hertz bariz fark yaratıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı