ASUS PG27aqn 1ms 2K 360Hz monitör alınır mı?

Bütçe
55K

598332

Centipat
Merhaba, RTX 4090'lı bir sistem topluyorum. Bu ekran kartı için monitör arayışı içindeyim. Profesyonel olarak video editörlüğü yapıyorum aynı zamanda hikaye oyunları oynuyorum. Valorant ve CS2'yi de çok oynarım o yüzden bu sistemde 360Hz olması gerektiğini düşünüyorum. Öneri ve fikirlerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
OLED panelli bir monitor alabiliyorken sirf 360Hz diye bu parayi asla IPS panele gommezdim acikcasi. ASUS Rog Swift PG27AQDM veya AOC AGON 27" AG276QZD bakin derim.
Hocam OLED panelin çok daha kaliteli olduğunu biliyorum. Tepkime süresi bakımından IPS'ten hızlı mı? Ayrıca OLED paneller hakkında çok fazla olumsuz yorumlar var ekran uzun süre açık kaldığında sıkıntı oluyormuş.

PG27AQDM ve AG276QZD, profesyonel editörlük için iyi gitmeyebilir. RWBG piksel düzenine sahip her ikisi de.
Minimum 240HZ olmak üzere sizin öneriniz ne olurdu?

ASUS Rog Swift PG27AQDM 26.5 Inç 240Hz OLED QHD Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR

Bu monitörü editörlük ve yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlar / hikaye oyunları için,

https://www.sinerji.gen.tr/asus-245...MI64-7mIKZggMVeYRoCR1rQwuPEAQYASABEgKK7fD_BwE

Alienware 24.5" AW2523HF 360Hz 0.5ms 2xHDMI DP USB3.2 FreeSync Premium Fast IPS Gaming Monitör | ITOPYA

Bu ikisinden birini de FPS oyunları için kullansam nasıl olur sizce?

Son düzenleme:
Hocam OLED panelin çok daha kaliteli olduğunu biliyorum. Tepkime süresi bakımından IPS'ten hızlı mı? Ayrıca OLED paneller hakkında çok fazla olumsuz yorumlar var ekran uzun süre açık kaldığında sıkıntı oluyormuş.

Minimum 240HZ olmak üzere sizin öneriniz ne olurdu?

Bu monitörü editörlük ve yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlar / hikaye oyunları için,

https://www.sinerji.gen.tr/asus-245...MI64-7mIKZggMVeYRoCR1rQwuPEAQYASABEgKK7fD_BwE

Alienware 24.5" AW2523HF 360Hz 0.5ms 2xHDMI DP USB3.2 FreeSync Premium Fast IPS Gaming Monitör | ITOPYA

Bu ikisinden birini de FPS oyunları için kullansam nasıl olur sizce?

Ben sizin yerinizde olsam editorluk ve oyun isini ayiririm. Zira arkadasin dedigi gibi RWBG layout pixel clearity'yi azaltiyor. Sahsen su iki monitoru cift sistemde kullanirdim. Oyun tarafi icin Alienware, editorluk tarafi icin de Dell modeli. Black IPS bir panelle de geldigi icin siyahlari normal IPS'lere gore cok daha iyi gosteriyor. Zaten monitorde Hz degeri arttikca akicilik orani da ayni oranda artmaz. Yani 60 Hz ile 165 hz arasinda inanilmaz farklar varken 280 Hz ile 360 Hz arasinda o kadar da fark olmuyor.

OLED konusuna gelecek olursak tepkime surelerleri en iyi panel tipidir su an. Ayrica eskiden oldugu gibi burn-in sorunlari artik kolay kolay olmuyor. Kaldi ki monitorlerin sogutma cozumleri TV'lere kiyasla da daha iyi.

Ben sizin yerinizde olsam editorluk ve oyun isini ayiririm. Zira arkadasin dedigi gibi RWBG layout pixel clearity'yi azaltiyor. Sahsen su iki monitoru cift sistemde kullanirdim. Oyun tarafi icin Alienware, editorluk tarafi icin de Dell modeli. Black IPS bir panelle de geldigi icin siyahlari normal IPS'lere gore cok daha iyi gosteriyor. Zaten monitorde Hz degeri arttikca akicilik orani da ayni oranda artmaz. Yani 60 Hz ile 165 hz arasinda inanilmaz farklar varken 280 Hz ile 360 Hz arasinda o kadar da fark olmuyor.

OLED konusuna gelecek olursak tepkime surelerleri en iyi panel tipidir su an. Ayrica eskiden oldugu gibi burn-in sorunlari artik kolay kolay olmuyor. Kaldi ki monitorlerin sogutma cozumleri TV'lere kiyasla da daha iyi.
Anladım sağolun önerileriniz için. Oyun konusunda IPS mi yoksa OLED panel mi tercih etmeliyim sizce?

@Görkem Say hocam sizin tavsiyelerinizi listeye ekledim ve değerlendireceğim. Şu monitörün inceleme videolarını izledim çok beğendim 😃 Sizce alırsam bir sorunla karşılaşır mıyım ya da üzer mi oyun ve edit için?

Uzecegini sanmiyorum. Sorunla karsilasma olayisansiniza kalmis neticede teknolojik alet. He bana sorarsaniz tek bu monitoru almak mi yoksa yukarida attigim 2 monitor mu derseniz ben iki monitor sistemini secerdim eger butce buysa. Tabi ki OLED monitoru aldiktan sonra ileride her zaman ikinci bir monitor ekleme sansiniz da olacaktir.

2. monitör olarak FPS oyunları için Asus 540HZ çıkarmış onun Türkiye'de satışa sunulmasını beklesem daha iyi olur diye düşündüm. Edit ve diğer oyunlar için OLED 2K monitör güzel olur diye düşünüyorum tabi siz daha iyi bilirsiniz.

Geri
Yukarı