ASUS Phoenix RTX 3060 103 dereceye çıkıyor

mavigezegen

Decapat
Selam.
Arkadaşlar ASUS Phoenix RTX 3060 kullanmaktayım. Kartım 81 derece ve hotspot değeri 103 dereceye kadar çıkıyor. Eğer kasamın camı kapalıysa 81 derece 83 oluyor hotspot 103 de kalıyor. Bugün termal macunu yeniledim MX-5 ile değişiklik olmadı. Termalpad değiştirmedim. Sizce değişirsem fark eder mi veya bir öneriniz var mı? En sonunda fan üstüne fan koyacağım...

Selam.
Arkadaşlar ASUS Phoenix RTX 3060 kullanmaktayım. Kartım 81 derece ve hotspot değeri 103 dereceye kadar çıkıyor. Eğer kasamın camı kapalıysa 81 derece 83 oluyor hotspot 103 de kalıyor. Bugün termal macunu yeniledim MX-5 ile değişiklik olmadı. Termalpad değiştirmedim. Sizce değişirsem fark eder mi veya bir öneriniz var mı? En sonunda fan üstüne fan koyacağım...
Kasa modeli nedir ?

Tek fanlı RTX 3060 galiba. 85 dereceye kadar sıcaklık normaldir, sorun olmaz. Kasayı açık şekilde kullanırsan daha iyi olur. Camları takmadan.

bu konudaki cözümü okuyun.

Hotspot sicakligi hep yüksek olur zaten
edit: *daha yüksek

bu konudaki cözümü okuyun.

Hotspot sicakligi hep yüksek olur zaten
edit: *daha yüksek
Bu net birşey tabi ki hotspot daha yüksek olacak ekran kartının en sıcak olduğu yeri gösteriyor burası çok net fakat bu sıcaklık değerlerinin kesinlikle normal olduğunu düşünmüyorum. 103 derece normal bir sıcaklık değil kaldı ki ekran kartı işlemcisi 83-84 dereceye çıkıyor.

Edit : Moderator saçmalığından dolayı başlık bu şekilde oluştu. Ben Ekran kartı yüksek sıcaklık diye yazmıştım. Moderatörümüz aşırı derecede saçma bir başlık girdiği için konu net anlaşılamıyor.. Mod'ların konuları daha anlaşılabilir haline getirmesi gerekirken insanı rezil edecek hale getirmesi tartışmaya epey açık.
#modlarIQtestiilealınsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı