Çözüldü ASUS Phoenix RTX 3060 V2 Fan Gürültüsü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MertCanZ13

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Eylül 2021 tarihinde ASUS Phoenix RTX 3060 V2 ekran kartı satın aldım. Aldığım günden itibaren fan sesi sorunu yaşıyorum. Araştırmalarım sonucu en son Recep beyin yaptığı phonix RTX 3050 modeli için hazırladığı şu videoya rastladım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ardından yaklaşık 1 ay sonra Phoenix RTX 3050 modeli için sorun giderildi. Ancak phonix RTX 3060 V2 modelinde de aynı problem yaşanmaktadır. Bununla ilgili nasıl bir çözüm bulabilirim?
Teşekkürler.

Bunlar iyi günleriniz :D zamanla o ses cok fazla yükselecek, bilgisayarınızı kullanmak istemeyeceksiniz... Hatta kasanızı söküp bakın, ekran kartınızın fanı 8 çiziyor. Ses de bundan kaynaklı çıkıyor fakat ne yazik ki ASUS gibi bir firma yaklaşık 7-8 aydır elimizde fan yoktur diye işlem yapamıyor. Buraya yazı yazdıkça sinirleniyorum. ASUS'a hakaret etmemek için gerçekten aşırı zor tutuyorum kendimi.
Konuyla ilgili Asus’u tekrar dürttüm. Bilgi gelirse konuya aktaracağım. Takipteyim 👍
Bu sorunun sadece bir kereliğine RTX 3050'de yaşanmış olması kabul edilebilirdi fakat RTX 3060'da da yaşanmış olması Phoenix serisini üreticisinin bile kontrol etmediğini ortaya koyuyor.

Bu sorunun sadece bir kereliğine RTX 3050'de yaşanmış olması kabul edilebilirdi fakat RTX 3060'da da yaşanmış olması Phoenix serisini üreticisinin bile kontrol etmediğini ortaya koyuyor.

Berbat durumdayım. Fan satın almaya çalışıyorum, ASUS elimizde fan yok diyor, şaka gibi ama gerçek. 1 senedir fan alamıyorum. ASUS önceden en güvendiğim firmaydı hatta aşı yapsa olurum diyordum :D bir daha asla ASUS ürünü satın almayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sonunda aylardır beklediğimiz BIOS güncellemesi geldi. Bu linkten indirebilirsiniz: PH-RTX3060-12G-V2|Ekran Kartı|ASUS Türkiye
Güncellemeyi yaptıktan sonra fan artık 1000 RPM de dönüyor ses sorunu çözüldü.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    16,9 KB · Görüntüleme: 25
  • 2.png
    2.png
    32 KB · Görüntüleme: 23
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri