ASUS Phoenix RTX 3060 fan hatası

mavigezegen

Decapat
Merhaba, bildiğiniz üzere bayağıdır bu konu hakkında forumda çözüm arıyorum. ASUS kartımda fan problemi yaşıyorum. Sorunumuz fan sesi sorunu ve fan hızının sabit kalmasıydı. Birinci sorunu fan sesi sorununu, yeni bir fan siparişi verdim AliExpress'den ve onu taktım. Fan sesi problemi çözüldü, orijinal olan fan sorunluymus bunu anladım fakat sabit hız sorununu çözemiyorum. Örnekle: FurMark testi başlatıyorsunuz fanınızın hızı %40, sıcaklık 60 oluyor yine %40, sıcaklık 75'e çıkıyor fan yine %40, zarar görecek diye kapatmak durumunda kalıyorum. MSI Afterburner'da fan ayarı yapıyorum sorun yaşamıyorum yani oto fanı seçiyorum ve MSI Afterburner fanı ayarlıyor. Bu durum çok sinir bozucu cidden. Ülkemizde ekran kartı sıkıntısı varken yani 7-8 ay önce yurt dışından sipariş verdim yurt içinde kalmadığı için bin pişman oldum. Karttan o kadar soğudum ki yok pahasına satmayı ya da kırmayı düşünüyorum. Satmaya kalksam, hocam fan ayarını böyle yapmanız lazım falan mı diyeceğim yani cidden ne yapacağımı şaşırdım. @Recep Baltaş bey sizden yardım rica ediyorum. Bir ara yeni BIOS çıkacagı söylendi ama ortada bir şey yok. 50 derecenin altında fanı kapatması gerekmiyor mu? Şu an mesela kartımın sıcaklıgı 39 derece ve fan değeri: %40. çok yoruldum Recep bey. Yardımınızı rica ediyorum :(

@Recep Baltaş Recep bey rica ediyorum.. Size veriyim Ekran kartımı kontrol edin cidden en sonunda camdan aşşagıya atıcam :( Bilgisayar başına geçmek resmen işkence oldu.. Duyun sesimi :(

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı