Asus PRIME A320M-A overclock yapılır mı?

Presence

Centipat
2X8 GB Corsair Vengeance 3000 MHz RAM alıp, resimdeki sistemi toplamayı düşünüyorum. Anakartın RAM frekansı overclock ile 3200MHZ'e kadar çıkabiliyormuş. Bazı yerlerde A320 anakartlar overclock desteklemiyor yazıyordu. Bu anakarta overclock yapılır mı, yapılırsa stabil olur mu? Eğer yapılmazsa 3000 MHz RAM almamın bir anlamı yok. Bu anakartı alıp overclock yaparak mı kullanayım yoksa daha düşük frekanslı RAM mi alayım? Anakarta ayırabileceğim bütçe bu kadar. Bu fiyatlarda 4 RAM slotlu anakart öneriniz varsa onu da alabilirim.

Screenshot_20190812-121712_n11com.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım sadece işlemci hız aşırtmaya izin vermiyor. Bellek hız aşırtma için bir engel olduğu belirtilmemiş.

Düzeltme: O da işlemciye bağlıymış. APU işlemciler 2666 , Diğerleri 2933 görebiliyormuş. Bellek kontrolcüler işlemciye gömülü diye.

Overclock yaptıktan sonra alabileceğim en yüksek değerler mi bunlar?
Sanırım sadece işlemci hız aşırtmaya izin vermiyor. Bellek hız aşırtma için bir engel olduğu belirtilmemiş.

Düzeltme: O da işlemciye bağlıymış. APU işlemciler 2666 , Diğerleri 2933 görebiliyormuş. Bellek kontrolcüler işlemciye gömülü diye.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Açıkçası sharkoon diye bir marka olduğunu bile bilmiyordum :D İlk başlarda ben de b450 anakart düşünüyordum ama 4 ram slotlulara param yetmiyor diye vazgeçmiştim. İlerleyen zamanlarda sistem yetersiz kalınca ekran kartı ile 2 tane daha ram alırım diye düşünmüştüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı