ASUS Prime A320M-K RAM frekans ve voltaj problemi

stevesm1221

Hectopat
Makaleler
3
2 Adet 4 GB DDR4 Kingston Hyper X 2666 MHz RAM'im var ancak BIOS'ta ve Windows'ta 4 GB gözüküyor ve BIOS'ta 2666 MHz gösteriyor. Görev yöneticisinde ise 1333 MHz yazıyor. RAM'lerin altını silgiyle sildim yerlerini değiştirdim hiçbir şey değişmedi. Daha sonra görev yöneticisinde 1333MHz gösteriyor diye MHz arttırmayı denedim ancak başarısız oldum. Voltage Auto ayarlarda 3000 MHz yaptım sistem kendi kendine kapanıp açılmaya başladı. BIOS pilini söküp 2 dakika bekledim ve ayarlar sıfırlandı. Bu sefer RAM'lerin gerçek değeri olan 2666 MHz'e overclock yaptım yine kapanıp açılmaya başladı. Şimdi ise ne yapacağım hakkında bir fikrim yok. Nasıl çözebilirim bu sıkıntıyı?

Sistem:
  • Ryzen 3 1200.
  • ASUS Prime A320M-K.
  • Kingston Hyper X 4x2 2666MHz DDR4 RAM.
  • ASUS Expedition RX 570.
  • Sharkoon SHP650 80+ PSU.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

image2.jpeg

image3.jpeg

ss133.PNG

ss134.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sıfırlamayı dener misiniz?

Sıfırladım ancak sonuç aynı. Bir RAM iki slotta da sıkıntısız çalışıyor. Diğer RAM iki slotta da çalışmıyor. Sıkıntının tek modül RAM'de olduğuna karar verdim. Garantiye gönderip sonuç bekleyeceğim. Sonucu burada paylaşırım. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı