ASUS Prime A320M-R maksimum RAM frekansı

AL1..

Hectopat
Makaleler
1
RAM'im 3000 MHz destekliyor ama kendi ayarı olarak 2400 MHz olarak gözüküyor, bende 3000 MHz yapmak istedim ama yapmadan önce anakartımın desteklediği RAM hızı kaç MHz onu öğrenmek istedim. Bu Anakart'ın maksimum desteklediği RAM hızı kaç acaba?

En fazla 3000/2933 MHz desteği görünüyor. Elinizdeki bellekleri 3000 veya 2933 MHz olarak kullanabilirsiniz. BIOS'ta DOCP ayarını açın ve oradan profil seçin. Sistem otomatik olarak kendisi ayarlar. Sonrasında ayarlarınızı kaydedip çıkın. Eğer sorun çıkarsa frekansı elle 2933 MHz olarak girin.

En fazla 3000/2933 MHz desteği görünüyor. Elinizdeki bellekleri 3000 veya 2933 MHz olarak kullanabilirsiniz. BIOS'ta DOCP ayarını açın ve oradan profil seçin. Sistem otomatik olarak kendisi ayarlar. Sonrasında ayarlarınızı kaydedip çıkın. Eğer sorun çıkarsa frekansı elle 2933 MHz olarak girin.

Manuel olarak nasıl 2933 MHz yapabilirim?

Önce bir DOCP ayarını açıp deneyin. Sorun çıkarsa yardımcı olurum.

asus.jpg

Sistem başlamaz, bir iki kere açılıp kapanır. Sonrasında bellek frekansı düşük olarak tekrar açılır. Eğer açılmayıp siyah ekranda kalırsa BIOS pilini çıkarıp ayarları sıfırlarsınız. Bu şekilde sistem tekrar çalışır.

Sistem başlamaz, bir iki kere açılıp kapanır. Sonrasında bellek frekansı düşük olarak tekrar açılır. Eğer açılmayıp siyah ekranda kalırsa BIOS pilini çıkarıp ayarları sıfırlarsınız. Bu şekilde sistem tekrar çalışır.

Hocam DOCP ayarını açtım ve görev yöneticisine girdiğim zaman:

1595671340153.png

Olarak görünüyor yanlış hatırlamıyorsam bu menü RAM hızının yarısını gösteriyordu yani 1467*2 = 2.934 MHz oluyor şu anlık sıkıntı olmadı olursa haber veririm.

Not: Merak ettiğim şu 3000 MHz diyordu neden 2934 MHz oldu sistem otomatik yapmış olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı