ASUS Prime B350M-K ve RX 580 sistem görüntü vermiyor

Sametselçuk

Yoctopat
Daha fazla  
2. el toplama bilgisayar aldım. Aldığım kişi bilgisayarı formatladı. Windows 11 Pro yükledi. Kurulum ekranı gelince evde sonra yaparım diye kapattım. Şimdi bilgisayarı kurmaya çalışıyorum ama monitöre ekran gelmiyor. Kasa ilk açıldığında fan açılıp kapanıyordu. Kapattım tekrar açtım. Ekran kartını kontrol ettim, fanlar dönmüyor. Ekran kartının girdiği soketin mandalında kırmızı ışık yanıyor.

Anakart: ASUS Prime B350M-K
Ekran kartı: MSI Radeon RX 580

16953264997037071434354321955481.jpg

HDD takılıysa HDD'yi çıkarıp deneyin HDD yoksa hangi parçanın sorunlu olduğunu tespit etmeye çalışın Memtest86 ile RAM testi yapın BIOS Update yapın.

Yar aldım. Aldığım kişi bilgisayarı formatladı. Windows 11 Pro yükledi. Kurulum ekranı gelince evde sonra yaparım diye kapattım. Şimdi bilgisayarı kurmaya çalışıyorum ama monitöre ekran gelmiyor. Kasa ilk açıldığında fan açılıp kapanıyordu. Kapattım tekrar açtım. Ekran kartını kontrol ettim, fanlar dönmüyor. Ekran kartının girdiği soketin mandalında.

O kırmızı ışığın zaten yanması gerekiyor diye biliyorum bir soruna işaret değil. Ekran kartının fanları zaten 60derece ve üstünde açılır oda sorun değil. RAM'lerinizle alakalı olabilir çıkarıp takmayı deneyebilirsiniz.

2. el toplama bilgisayar aldım. Aldığım kişi bilgisayarı formatladı. Windows 11 Pro yükledi. Kurulum ekranı gelince evde sonra yaparım diye kapattım. Şimdi bilgisayarı kurmaya çalışıyorum ama monitöre ekran gelmiyor. Kasa ilk açıldığında fan açılıp kapanıyordu. Kapattım tekrar açtım. Ekran kartını kontrol ettim, fanlar dönmüyor. Ekran kartının girdiği soketin mandalında kırmızı ışık yanıyor.

Anakart: ASUS Prime B350M-K
Ekran kartı: MSI Radeon RX 580

Eki Görüntüle 1952464
RAM'ler zarar görmüş olabilir.
Tek tek ve yerlerini değiştirerek deneyin bence.

Geri
Yukarı