Çözüldü RX 580 sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali_Gkts

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, destek olan herkese şimdiden teşekkür ederim.
Sistemim:
  • Ryzen 5 1600 AF
  • G.Skill Ripjaws 8 GB 2400MHz CL15(X2)
  • ASUS ROG STRIX RX580 T8G
  • ASUS Prime B350M-K
  • Samsung EVO860 240GB

Sistemi gece açık bıraktım, sabah kalktığımda görüntü yoktu, sistem çalışır haldeydi. Haliyle kapatıp açmayı denedim. İlk bir iki denemede flash bellek takdığımızdaki ses geliyordu, HDMI ekran kartındaki yerini değiştirdiğimde de aynı şekilde ses geliyordu, görüntü alamadım. Haliyle RAM'leri çıkarıp taktım, BIOS pilini çıkarıp taktım, bilinen birkaç yöntemi denedim fakat sonuç alamadım. RAM'leri tek birini farklı portlara takarak açmayı denedim fakat açılıştaki bip sesini alamadım bir türlü. Arkadaşımın bilgisayarında henüz deneme fırsatım olmadı parçaları. Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Sisteme start verdiğimde gözle görülür bir sorun yok. Fanlar olması gerektiği gibi çalışıyor, ekran kartı başlangıçta fanlar çalışıp duruyor. Yazım hatam varsa özür dilerim. Telefondan yazıyorum. Biraz canım sıkıldı bu duruma açıkcası.
Sorun çözüldü. Sorunun kaynağı HDD'den kaynaklandığını düşünüyorum. Güç ve SATA kablosunu çıkarıp açtım bilgisayarı, açıldı tekrar. Taktım HDD'yi ve açtım, yine açıldı. Sorunsuz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı