ASUS Prime B365M-K güncellemeden ve ayarlardan sonra ekran gelmiyor

geceyetisi

Centipat
Daha fazla  
2 gün önce bilgisayarım mavi ekran vermişti ve düzeltmiştim. Daha sonra BIOS'u güncellemeye karar verdim ve keşke karar vermez olaydım. BIOS'u güncellemek için YouTube üzerinden nasıl yapılacağı hakkında birisinin videosunu açtım ve dediği gibi yaptım. Dosyaları flash belleğe yükledim ve bilgisayarı BIOS'a aldım. Daha sonra ez utulity 3 ile güncelledim. İşlem başarıyla tamamlandıktan sonra izlediğim videodaki adamın önerdiği bazı ayarları vardı. Bende yaptım ve ayarları kaydedip reset attım fakat hemen sonrasında 1 uzun 2 kısa bipleme sesi geldi.

Bu sorun 1 ay önce de olmuştu ve RAM'leri çıkarıp takınca düzelmişti. Aynı şeyi bir kere daha yaptım fakat bu sefer bilgisayar açılıp hiçbir ses vermeden öylece çalışıyordu. Hala aynı sorun devam ediyor. Her yere baktım, clrtc pinlerini değdirerek ve BIOS pilini çıkarıp takarak BIOS sıfırlama yaptım fakat aynı sorun devam ediyor. Kimisi BIOS'un tekrardan sıfır olarak anakarta kurulması gerekiyor diyor kimisi parçalar tam oturmamıştır veya anakart gitmiştir diyor. Ne yapacağımı şaşırdım ve anakartın bozulmuş olmasından çok korkuyorum. Yardımcı olursanız sevinirim, yaptığım ayarları kaydetmeden önce resmini çekmiştim, aşağıda bulabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• IMG_5815.jpeg
    IMG_5815.jpeg
    114,6 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_5814.jpeg
    IMG_5814.jpeg
    116 KB · Görüntüleme: 12
Sorun ilerlemiş olabilir. RAM bellekleri ve soketi kontrol edin derim.

BIOS güncellemesini geri almayı da deneyebilirsiniz tabii.

Değiştirilen ayarlar riskli ayarlar değiller.

Güncellemeyi geri almayı denedim fakat ekran olmadığı için alamadım ayrıca RAM'leri 3 kere kontrol ettim tüm parçalar takılı hepsi çalışıyor, teknik servise yollamaktan başka çarem yok gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı