ASUS Prime B450 anakartta sarı uyarı ışığı yanması

Hasan Aslivar

Hectopat
Arkadaşlar ASUS Prime 450 anakart var tam bilmiyorum modeli anakarta sarı ışık yandı. Bilgisayarı daha çalıştırmadım bu arada sadece güç kablosunu taktım. Ekran kartında da beyaz ışık yandı. Windows yüklü olmadığı için bakamadım. Sonra tuşa bastım, açıldı. Kasanın ışıkları yandı. Ekran kartı ışıklı bir model değil bu arada bir sorun çıkar mı sizce? Ya da bir sorun olmuş mudur?
Başlıkt uyarı ışığı yazıyor klavye otamatik yazmış uyarı yok

Bios ayarlarından bahsetmiş olduğun ışığı kapatabilirsin.O ışık sadece görsel. İstersen sabitte yakabilirsin istersen yanıp söner.Dediğim gibi tamamen ayarlarla alakalı.Windows'u yüklediğin zaman beyaz ışık sönecektir ekran kartında ki.

Bios ayarlarından bahsetmiş olduğun ışığı kapatabilirsin.O ışık sadece görsel. İstersen sabitte yakabilirsin istersen yanıp söner.Dediğim gibi tamamen ayarlarla alakalı.Windows'u yüklediğin zaman beyaz ışık sönecektir ekran kartında ki.
Bilgisayar kapanıyor 3 saniyeye o dediğim ışıklarda sönüyor demek istediğim donanımsal bir sorun yok değilmi
Anakartınız B450M-K o sarı ışık görsellik amaçlıdır.
BIOS ayarlarından ister yanıp söner ister sabit olarak ayarlayabilirsiniz.
Sisteminizde şimdilik bir sıkıntı yok gibi duruyor.
Şimdilik derken ekran kartında da beyaz küçük bir ışık yandı

Görselde ki gibi sarı ile çizgili alan led ışıktır.Herhangi bir sorun çıkarmaz

Dosya Ekleri

• overview-hero.jpg
    overview-hero.jpg
    92,9 KB · Görüntüleme: 1.101
Bilgisayar kapanıyor 3 saniyeye o dediğim ışıklarda sönüyor demek istediğim donanımsal bir sorun yok değilmi

Şimdilik derken ekran kartında da beyaz küçük bir ışık yandı
Sisteminize Windows kurarak sorun olup olmadığını daha iyi anlayabilirsiniz.
Şuan da o sarı ışığın nasıl yandığını göremediğimiz için bilemiyoruz.
Eğer Windows kurabilirseniz bizim için daha iyi olur.

Nasıl bir ışıksa sorun olur mesela video atabilme imkanınız varmı benim ışıkla aynımı değilmi anlarım
Sisteminize Windows kurarak sorun olup olmadığını daha iyi anlayabilirsiniz.
Şuan da o sarı ışığın nasıl yandığını göremediğimiz için bilemiyoruz.
Eğer Windows kurabilirseniz bizim için daha iyi olur.

Arkadaşlar merhaba 4 gün önce sistem topladım sorunsuz çalışıyordu şimdi bilgisayarı açayım dedim ekrana görüntü gelmiyor ve RAM'lerin yanındaki sarı ışık yanıyor sabit bir de anakart 8D kodu hatası veriyor. Çözemedim. BIOS'u güncellenmiştim 4 gün önce ilk topladığımda. Sistemim 3600 RAM 16 GB. Ryzen 3700X ASUS B550'e anakart. Ne önerirsiniz bazı forumlara baktım RAM'lerin voltaj ayarı düşürün falan yazmışlar ama hiçbir bilgim yok o konuda.

Geri
Yukarı