ASUS Prime B450M-K anakarta işlemci önerisi

10900 gibi bir işlemci almayı düşünüyorsan sağlam bir anakart alman şart. Ve sağlam anakartların fiyatları fazla. Intel zaten burada patlıyor.
VRM gibi önemli etmenler var, dediğin anakart ile 10900 falan kullanmamalısın. Ya da iyi bir anakart alacaksın.
Peki 10900 siparis verdim. Sitede destekledigini okudgumda. Peki anakart hangi modelleri tavsiye edersin?
Ekran kartim asus 5700xt
Ram 3200 mhz 2*16
İslemcide 10900

Ya keşke alıyorum falan deseydin. AMD tarafından önerirdim. 5800X ve güzel bir B550 işini çokça görürdü.
Kendi fiyat aralığında sağlam bir model. Biraz daha ucuza bu var.

10900 aldıysan sağlam bir soğutucuda alman gerekli. Bu nedenlerden dolayı AMD alman daha iyi olurdu.
Demek istediğ bu bütçeye 5900X ve B550 sıkıştırılabilirdi. Çok daha iyi olurdu, bence iade edip dediğim şekilde yapabilirsin. Önerilerde bulunurum.

Son düzenleme:
Ya keşke alıyorum falan deseydin. AMD tarafından önerirdim. 5800X ve güzel bir B550 işini çokça görürdü.

10900 aldıysan sağlam bir soğutucuda alman gerekli. Bu nedenlerden dolayı AMD alman daha iyi olurdu.
Demek istediğ bu bütçeye 5900X ve B550 sıkıştırılabilirdi. Çok daha iyi olurdu, bence iade edip dediğim şekilde yapabilirsin. Önerilerde bulunurum.

Msi 460 bazooka nasil?

Sogutucum rampage aqua var su an kullandigim
Birde ben bunu eski anakartima taksam ne gibi problem yasarim?

Zaten 10900 de oc. Ozelligi yok. Soyledigin anakartlar oc icin kullaniliyor daha cok.

Yabanci bir kac kaynaktada kullanildigini gordum. Karma karisik oldu kafam :))

10900 gibi bir işlemci almayı düşünüyorsan sağlam bir anakart alman şart. Ve sağlam anakartların fiyatları fazla. Intel zaten burada patlıyor.
VRM gibi önemli etmenler var, dediğin anakart ile 10900 falan kullanmamalısın. Ya da iyi bir anakart alacaksın.

Son düzenleme:
Hangi Z490?
Atrığım MSI mı yoksa başka bir model mi aldın?
Senin yolladigini aldkm. Msi 490 plus modelini. Ben simdi anakart ile islemciyi degistirince tekrardan windows kurmama gerek var mi? Yuklu olan ile devam edebilirmiyim?

Birde 27 curved rampage monitorum var 165 hz yanina bir ikinci monitor almak istiyorum 3.000 civarinda ne tavsiye edersin?

Ayrica ilgi alakan icin cok tesekkur ederim

@Redlineeeeee
Tek işlemci değiştirsen sorun olmaz ama anakart işin işine girince tekrar temiz bir kurulum yapmak en iyisi. Sürücüler vs. değişiyor bu yüzden.

Monitör için yeni konu açıp öneri istersen yardımcı olurlar. Hem o kısma çok hakim değilim ben hem aynı konu içinde farklı konuya cevap vermek forum kurallarına aykırı.

Rica ederim, mühim değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı