ASUS Prime B450M-K Chipset Güncelleme

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar cihazıma dün format attım, bugün de güncellemeleri yapacağım ama chipset güncellerken hangi siteden indireyim? Anakart sitesinde bir sürüm var işlemci sitesinde bir sürüm var. Anakart ASUS PRİME B450M-K ve işlemci AMD Ryzen 5 2600. ASUS'ta 370 MB'lik bir DOS'ya var AMD'de 50 MB'lik bir DOS'ya var. Nereden güncelle meliyim? Ayrıca eksik bir drivers vs varsa Aygıt Yöneticisi hariç bakabileceğim bir yer var mı?

Arkadaşlar cihazıma dün format attım, bugün de güncellemeleri yapacağım ama chipset güncellerken hangi siteden indireyim? Anakart sitesinde bir sürüm var işlemci sitesinde bir sürüm var. Anakart ASUS PRİME B450M-K ve işlemci AMD Ryzen 5 2600. ASUS'ta 370 MB'lik bir DOS'ya var AMD'de 50 MB'lik bir DOS'ya var. Nereden güncelle meliyim? Ayrıca eksik bir drivers vs varsa Aygıt Yöneticisi hariç bakabileceğim bir yer var mı?
50 MB'lik olanı indireceksiniz. Burada.

ASUS'un resmi web sitesinde anakart modelinizin bulunduğu sayfada destek kısmından ulaşabilirsiniz. Her zaman resmi siteden güncellemek en uygun olanıdır. Anakart üretici web siteleri yeni sürücü çıktıkça güncelleme için link eklerler.

Son düzenleyen: Moderatör:
50 MB'lik olanı indireceksiniz. Burada.
Dostum indirdim ancak aygıt yöneticisine girdiğimde herhangi bir chipset göremedim. İnternette ki videolarda Aygıt Yöneticisinden chipset'i görebiliyorlar. Ayrıca AMD SMBus için herhangi bir sürücü yüklenmedi yazıyor.
ASUS'un resmi web sitesinde anakart modelinizin bulunduğu sayfada destek kısmından ulaşabilirsiniz. Her zaman resmi siteden güncellemek en uygun olanıdır. Anakart üretici web siteleri yeni sürücü çıktıkça güncelleme için link eklerler.
Dostum Aygıt Yöneticisinde herhangi bir chipset göremiyorum. Bir fikrin var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisine girip kendizinizi üzmenize gerek yok. Driver'ı indirip direk setup yapın. Sisteme otomatik olarak yüklenecektir. Son çıkan sistemlerde aygıt yöneticisinden driver kurmanıza gerek yok.

Dostum indirdim ancak aygıt yöneticisine girdiğimde herhangi bir chipset göremedim. İnternette ki videolarda Aygıt Yöneticisinden chipset'i görebiliyorlar. Ayrıca AMD SMBus için herhangi bir sürücü yüklenmedi yazıyor.

Dostum Aygıt Yöneticisinde herhangi bir chipset göremiyorum. Bir fikrin var mı?
Aygıt yöneticisin'den, Amd SMBus'ı bulup sağ tıkla ve sürücüyü güncelleştir'e tıkla, ardından sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara sekmesine tıklayarak gözat bölümünden, C:/AMD ve orada chipset ile ilgili olan bir klasör olacak onu seçip ileriye tıkla ve manuel olarak güncellenmiş olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı