ASUS Prime B450M-K II anakarta kasa fanları takılıyor mu?

mertlev

Hectopat
Merhaba, sistemde GT301 kasanın fanlarını güç kaynağına takmışlar sanırım son devirde bayağı sesli çalışıyor hep.
Anakarta takıp RPM'ini ayarlamak istiyorum, bu anakarta kasa fanı takılıyor mu?
Takılmıyorsa nasıl hallederim bu sorunu?

Anakartınızda kasa fanı için 1 tane port mevcut. Fan sayınıza göre fan kontrol özelliği olan bir çoklayıcı alıp, o porta bağlanarak hız kontrolü yapılabilir. Çoğu çoklayıcıda 1 adet 4 pin bağlantı oluyor ve o bağlantı üzerinde bütün fanlar aynı hızda döndürülüyor.

Anakartınızda kasa fanı için 1 tane port mevcut. Fan sayınıza göre fan kontrol özelliği olan bir çoklayıcı alıp, o porta bağlanarak hız kontrolü yapılabilir. Çoğu çoklayıcıda 1 adet 4 pin bağlantı oluyor ve o bağlantı üzerinde bütün fanlar aynı hızda döndürülüyor.
Bu 1 porta takmak hem fan devri hem rgbsini ayarlamaya yeriyor mu hocam? Birde hiç anlamıyorum rica etsem bahsettiğiniz aletin linki vesayre varsa atarmısınız?

@mertlev o soketten RGB ayarı mümkün değil. GT301'in o renk konusunda kendi kontrolcüsü olması lazim. Siz ona dokunmayıp, sadece PWM soketlerini kullanacaksınız. Kaç fan bağlamayı düşünüyorsunuz?

Fanlar kaç amperlik bilmiyorum. Her ihtimale karşı molex destekli şu ürün iş görür;

5 fan bağlantısının bir tanesinde tam 4 pin mevcuttur. Bir fanı ona bağlayıp, diger ikisini de kalanlardan istediğinize bağlayabilirsiniz.

Fanlar kaç amperlik bilmiyorum. Her ihtimale karşı molex destekli şu ürün iş görür;

5 fan bağlantısının bir tanesinde tam 4 pin mevcuttur. Bir fanı ona bağlayıp, diger ikisini de kalanlardan istediğinize bağlayabilirsiniz.
1ini 4 pine takmak neye yarar hocam rgb için mi?

Geri
Yukarı