ASUS Prime B450M-K II model anakartta yanıp sönen turuncu ışık

EMHA

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair vengeance 2x8 3200MHz
İşlemci
Ryzen 5 5500
10 yıldır aynı notebooku kullanıyordum, artık sistem toplama vaktim geldi deyip.
R5 5500.
RX6600.
2x8 3200MHz RAM.
500GB M.2 SSD.
Bir sistem topladım, sıkıntısız çalışıyordu bayağı mutluydum sonuçta yıllar sonra istediğim oyunları deneyebiliyordum, biraz kurcaladım da oyunlarda herhangi bir performans sorunu yoktu. Her şey olması gerektiği gibi ama şimdi anakartta bilgisayar kapalı olsa bile yanıp sönen turuncu bir ışık fark ettim. Anakart kitapçığında da pek bir şey bulamadım sebebini bilen var mı, bir soruna işaret ediyor olabilir mi yoksa sadece kartın güç aldığının göstergesi gibi bir şey mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20230529_232948.jpg
    IMG_20230529_232948.jpg
    91 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20230529_232957.jpg
    IMG_20230529_232957.jpg
    95,3 KB · Görüntüleme: 22
Hocam PC kapalı ancak PC'ye herhangi bir güç gidiyor mu yani PC kapalı olsa bile fişleri herhangi bir elektrik akımının olduğu kabloya bağlıysa hala güç alacaktır mesela bende anakartta ışık yanmıyor ama tamamen elektriği kesmediğim zaman klavye tuşuna basınca klavye ışıkları Full açık kalıyor onun gibi bir şey olabilir.

Hocam PC kapalı ancak PC'ye herhangi bir güç gidiyor mu yani PC kapalı olsa bile fişleri herhangi bir elektrik akımının olduğu kabloya bağlıysa hala güç alacaktır mesela bende anakartta ışık yanmıyor ama tamamen elektriği kesmediğim zaman klavye tuşuna basınca klavye ışıkları Full açık kalıyor onun gibi bir şey olabilir.
Priz takılı, sadece bilgisayar kapalı.

Anakartın nefes alma şeklinde yanıp sönen ledinden bahsediyorsunuz sanırım. Fabrika çıkışı nefes alıp verme modunda geliyor o. Anakarta güç geldiği an yanar bilgisayarın açık veya kapalı olması fark etmez merak etmeyin bir sorun yok yani.

Anakartın nefes alma şeklinde yanıp sönen ledinden bahsediyorsunuz sanırım. Fabrika çıkışı nefes alıp verme modunda geliyor o. Anakarta güç geldiği an yanar bilgisayarın açık veya kapalı olması fark etmez merak etmeyin bir sorun yok yani.
Sağol hocam, masaüstü cahiliyim biraz insan ister istemez korkuyor.

PC'de güç kablosu bağlı, şalteri açık olduğu sürece yanar o. PC kapalı olsa da. Korkacak bir şey yok. Herkeste olan bir şey. Hatta PC kapalıyken mouseunuza ya da klavyenize tıklarsanız onların da ışığı yanar. Ayarlamayla uğraşmak istemezsen PC kapattığında kasa şalterini kapatırsan o da söner.

Geri
Yukarı