ASUS Prime B450M-K sisteme uygun kasa tavsiyesi

Bütçe
500

Anıl Yiğit

Hectopat
Arkadaşlar ben yeni bir sistem toplamak istiyorum. Parça parça alacağım için sizden öneri almak istiyorum.

Anakart: ASUS Prime B450M-K
İşlemci: AMD Ryzen 1600X (daha net bir kararda değilim.)
Ekran kartı: RTX 2060 (daha net bir kararda değilim.)

Sizce bu anakarta ve bu sisteme uygun kasa hangisi olur? Link verebilirseniz sevinirim.

Kasa uygun ucuz şık olursa mutlu olurum. Bütçem 500.

Ayrıca 650W Power Supply bende mevcut sanırım Cooler Master olması gerek. 650W bu sisteme yeterli midir?

Şimdi bu m-ATX bir anakart, ATX bir kasada anakart ufak kaldığından bence baya çirkin duruyor. Daha ufak bir kasaya yönelmenizi tavsiye edeceğim ama net bir ekran kartı modeli olmadığından sığmama gibi durum oluşabilir. Örnek bir kart modeli verirseniz daha iyi yardımcı olacak arkadaşlar olur.

Şimdi bu m-ATX bir anakart, ATX bir kasada anakart ufak kaldığından bence baya çirkin duruyor. Daha ufak bir kasaya yönelmenizi tavsiye edeceğim ama net bir ekran kartı modeli olmadığından sığmama gibi durum oluşabilir. Örnek bir kart modeli verirseniz daha iyi yardımcı olacak arkadaşlar olur.
Bence ATX bir kasa almak daha mantıklı. İlerde anakartı değiştirip belki ATX bir anakart alıcak.

ATX Alırım büyük ihtimalle
Büyük ihtimalle RTX 2060 alacağım gibi duruyor. Nasıl Durduğu beni pek ilgilendirmiyor Kasaya uysun ve diğer parçalarla uyumlu olsun yeter. Ayrıca biraz boşlukta olması gerek kasanın hava alması ve yüksek ısıya maruz kalmasını istemiyorum beni bir 10 yıl götürmesini istiyorum daha da kasa toplamam zaten.

Geri
Yukarı