ASUS Prime B550M-A (Wi-Fi) ARGB kontrol yapılamıyor

Oguzkcl

Zeptopat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar, yakın zamanda bir sistem satın aldım. Anakart ASUS Prime B550M-A (Wi-Fi) ve kasa olarak TUF Gaming GT301 kasayla birlikte geldi dahili ARGB fanları bağlı değildi. Sistem kaplı iken kasa içinde gelen çoklayıcıdan çıkan kabloyu anakartta bulunan 3 pin ARGB bölümüne bağladım, Armoury Crate üzerinden kontrol sağlayabiliyordum. Birkaç gün önce sistem çalışırken yan kapağı açmam gerekti ve çoklayıcıda bulunan fanların birinin ARGB bağlantısını çıkardım, daha sonra armory create de görünmemeye başladı. Rest tuşuyla kontrol sağlıyorum fakat armory üzerinden kontrol sağlayamadım. Ne yaptıysam olmadı, fanın ARGB kablosunu çoklayıcıdan çıkarıp direkt anakarta bağladım. Yine kontrol sağlayamadım. Anakarta bağladığımda fanda hafif sönük yeşil yanıyordu, bu sorınu daha önce yaşayan oldu mu acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Armoury Crate Uninstall Tool'u yükleyip Armoury Crate'i siliyorsun, sonra tekrar Armoury Crate'i yüklüyorsun.
Yok düzelmiyor üstelik ekran kartının kontrolüde kayboldu

Armoury Crate Uninstall Tool'u yükleyip Armoury Crate'i siliyorsun, sonra tekrar Armoury Crate'i yüklüyorsun.
Tamamdır sorunu çözdüm armoury anakart bölümünde argb gen2 bölümündeymiş ama kasa ile birlikte gelen fanlar gen1 destekli galiba ki gen1e çektiğimde ayar ekranına geldi teşekkür ederim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı