Çözüldü ASUS Prime B650M-A BIOS flashback lambası yanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bugraozcam

Attopat
Daha fazla  
İşlemci
Ryzen 5 8600G
Herkese merhaba,
Yeni bir PC topladım. İşlemcim anakartımdan daha iyi yeni olduğu için BIOS güncellemem gerektiğini biliyorum. Ancak ne yaparsam yapayım BIOS flashback lambası yanmıyor.
Anakartım ASUS Prime B650M-A Wi-Fi II.
Not: FAT32 olarak biçimlendirdim ve BIOS yazan porta takıyorum.
Not2: Donanımların hepsi takılı.
Not3: İlk yaşadığım sıkıntı kasa fanları dönmüyordu, BIOS pilini çıkartıp takınca döndüler.

Çözüm
BIOS dosyasını siteden mi indirdin ve dosyanın içinde biosrenemar diye bir dosya olacak onu aç herhangi bir tuşa bas sonra cap dosyasını USB'ye tak sadece 24 pin güç kablosu yeter ışık yanıp söenne kadar BIOS uotade tuşuna bas bazen USB sorun çıkarabiliyor en kötü USB'ye değiştir.

Zaten BIOS güncellemesi sırasında hiçbir şey çalışmamalı BIOS USB için geçerli bu dediğim bir de dikkat elektrik kesilmesin @bugraozcam

Merhaba yanıtınız için teşekkürler, sorunu çözdüm. Belki aynı problemi yaşayan arkadaşlar için yaptıklarımı belirtmek isterim.
Hangisinin işe yaradığını bilmiyorum, hepsini yaptıktan sonra denedim ve BIOS güncellendi. Şu an sıkıntısız şekilde kullanıyorum.
1- BIOS pilini değiştirdim,
2- Diski CMD'den convert to MBR yaptım. (Yabancı bir kanaldan izleyerek yaptım detayını bilmiyorum.), (Sanırım işe yarayan bu oldu.)
3- Kasayı çalıştıran güç tuşuna basmadan BIOS güncellemesini başlattım.
Ve sorunum çözüldü, şu an sıkıntısız bir şekilde kullanabiliyorum bilgisayarımı.
BIOS dosyasını siteden mi indirdin ve dosyanın içinde biosrenemar diye bir dosya olacak onu aç herhangi bir tuşa bas sonra cap dosyasını USB'ye tak sadece 24 pin güç kablosu yeter ışık yanıp söenne kadar BIOS uotade tuşuna bas bazen USB sorun çıkarabiliyor en kötü USB'ye değiştir.

Zaten BIOS güncellemesi sırasında hiçbir şey çalışmamalı BIOS USB için geçerli bu dediğim bir de dikkat elektrik kesilmesin @bugraozcam

Merhaba yanıtınız için teşekkürler, sorunu çözdüm. Belki aynı problemi yaşayan arkadaşlar için yaptıklarımı belirtmek isterim.
Hangisinin işe yaradığını bilmiyorum, hepsini yaptıktan sonra denedim ve BIOS güncellendi. Şu an sıkıntısız şekilde kullanıyorum.
2- Diski CMD'den convert to MBR yaptım. (Yabancı bir kanaldan izleyerek yaptım detayını bilmiyorum.), (Sanırım işe yarayan bu oldu.)
3- Kasayı çalıştıran güç tuşuna basmadan BIOS güncellemesini başlattım.
Ve sorunum çözüldü, şu an sıkıntısız bir şekilde kullanabiliyorum bilgisayarımı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
2- diski CMD'den convert to MBR yaptım. (yabancı bir kanaldan izleyerek yaptım detayını bilmiyorum.), (sanırım işe yarayan bu oldu.)
3- kasayı çalıştıran güç tuşuna basmadan BIOS güncellemesini başlattım.

Zaten bilgisayarı açmadan yapmalıydın.

Yeni konular

Geri
Yukarı