ASUS Prime B650M-A II Fan Xpert 2+ ile otomatik fan ayarı sonrası %100 hız

Piyeti

Decapat
Daha fazla  
Armoury Crate'de Fan Xpert 2+'tan otomatik fan ayarı yapınca kasa fanlarım normalde PWM olarak ayarlanırken oto ayardan sonra yine PWM modunda ama minimum çalışma hızını saçma sapan şekilde %100 belirlediği için %100'ün altına düşüremiyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum. Yaşayan var mı? Çözüm bulan var mı? Ya da benim anakartım mı bozuk :(

Sistem Donanımları:
QP iCUE Sistem

Kasa: Corsair iCUE 4000X RGB
Sıvı Soğutucu: Corsair H100 RGB 240mm
İşlemci: Ryzen 5 7500F
Anakart: ASUS Prime B650M-A II
GPU: ASUS TUF Gaming 4070 OC
RAM: Corsair Vengeance 32 GB 5600MHz
SSD: Corsair MP600 Core XT 1TB

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanlarında sıkıntı olabilir ya da güç kaynağına giden fan kablosunda sıkıntı olabilir. Orayı bir kontrol et olmazsa başka yöntemler dene onlar da olmadıysa anakartı bozuk mu değil mi yokla olmazsa ya anakart değişimi ya da fan değişimi.

Armoury Crate'de Fan Xpert 2+'tan otomatik fan ayarı yapınca kasa fanlarım normalde PWM olarak ayarlanırken oto ayardan sonra yine PWM modunda ama minimum çalışma hızını saçma sapan şekilde %100 belirlediği için %100'ün altına düşüremiyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum. Yaşayan var mı? Çözüm bulan var mı? Ya da benim anakartım mı bozuk :(

sistem donanımları:
Qp iCUE sistem

Kasa: Corsair iCUE 4000X RGB.
Sıvı soğutucu: Corsair H100 RGB 240mm.
İşlemci: Ryzen 5 7500F.
Anakart: ASUS Prime B650M-A II.
GPU: ASUS TUF Gaming 4070 OC.
RAM: Corsair Vengeance 32 GB 5600MHz.
SSD: Corsair MP600 Core XT 1TB.

Fanlarınızı program üzerinden kontrol etmeden deneyin eğer PWM fan ise anakart sıcaklık değerlerine göre zaten gerekli ayarlamaları yapacaktır.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı