ASUS Prime B650M-A Wi-Fi II anakartta PC yeniden başlayınca Bluetooth çalışmıyor

Phyruss

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
Asus PRIME B650M-A WIFI II
ASUS Prime B650M-A Wi-Fi II anakarta sahibim. Anten takılı. Bluetooth ile ilgili sıkıntı yaşıyorum. Bilgisayarı her yeniden başlattığımda Bluetooth çalışmaz hale geliyor. Açık gözüküyor ve daha önceden eşlediğim aygıtlar da gözüküyor ancak tıkladığımda hiçbir şey olmuyor. Windows Aygıt Yöneticisi'nden aygıtı kaldırıp ASUS'un sitesinden indirdiğim Bluetooth sürücüsünü el ile kuruyorum, ardından bilgisayarı yeniden başlattığımda sorun çoğunlukla çözülüyor (çözülmediği de oluyor).

Ayrıca Bluetooth'u kapatıp açmak çok uzun sürüyor, hatta çoğunlukla Windows kontrol merkezini ve Windows ayarlarını çökertiyor. Windows 11 kullanıyorum.

Bunun sürücülerle ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum. Sizin fikirleriniz neler? Yardımcı olabilir misiniz?

Bendede aynı hata var bluetoth’u aç kapa yapıyorum düzeliyor. Bluetoth i’u kapattığımda ayarlar kısmından açmak gerekiyor ordada git gel yapıyor. Yazılım güncellemesi gelince düzelir bence.

Harici Wi-Fi kartla beraber Bluetooth modülünü kullanıyorum ve klavye fare bağlı olarak.
Demek ki tek ben yaşamıyorum sorunu. Siz harici mi yoksa dahili mi Bluetooth kullanıyorsunuz?

Dahili kart kullanıyorum ve hala sorunu tam olarak çözemedim maalesef, sadece zamandan tasarruf ettiren geçici bir çözüm buldum:

Bluetooth problemiyle karşılaştığımda sorun giderme vs. hiçbir ekstra müdahalede bulunmadan Aygıt Yöneticisinden Realtek Bluetooth Adapter'ü devre dışı bırakıp tekrar etkinleştiriyorum, en hızlı bu şekilde çözülüyor.

Hocam konuyla alakasız olarak, anakarttan memnun musun ? Bazıları ısınma problemi yaşıyormuş, şuanda indirimde olduğu için almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı