Asus Prime B660 Plus D4 ''Next Gen Cpu Ready'' yazısı ne anlama geliyor?

ouzclk7

Centipat
Daha fazla  
Asus Prime B660 Plus D4 bir anakart sipariş ettim. Bu anakart 12. nesil işlemci desteklediği için i5-12400f işlemci satın aldım ve bugün ikisini de teslim aldım. Teslim aldığımda anakartın kutusunun üzerinde Next Gen Cpu Ready yazısını gördüm. Satıcı bana bu anakartı 13. nesil işlemciye güncelleyip öyle mi yollamış, bu konu hakkında yardım alabilir miyim? Ne demek oluyor bu tam olarak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben ilk başta 13400F işlemci satın alacaktım bu anakarta 13. nesil işlemci ancak BIOS güncelleyip öyle takılacağını söyledikleri için 12400F işlemci almaya karar verdim. Şimdi bu anakart 13. nesile güncellenip öyle gönderilmiş olsa bile 12. nesil olan elimdeki işlemciyi gönül rahatlığı ile takıp kullanabilir miyim?

Ben ilk başta 13400F işlemci satın alacaktım bu anakarta 13. nesil işlemci ancak BIOS güncelleyip öyle takılacağını söyledikleri için 12400F işlemci almaya karar verdim. Şimdi bu anakart 13. nesile güncellenip öyle gönderilmiş olsa bile 12. nesil olan elimdeki işlemciyi gönül rahatlığı ile takıp kullanabilir miyim?

BIOS sürümleri geriye dönük uyumlu oluyor. 1 nesil işlemci destekleme gibi bir durum yok, 2 farklı nesil işlemci de takabilirsiniz.

BIOS sürümleri geriye dönük uyumlu oluyor. 1 nesil işlemci destekleme gibi bir durum yok, 2 farklı nesil işlemci de takabilirsiniz.

Hayır takılır, zaten varsayılan olarak 12. ve 13. nesil desteği var bu anakartın.

Cevap için teşekkür ederim daha önce hiç bilgisayar toplamadığım için bu konulara uzağım yeni yeni bilgi sahibi oluyorum kusura bakmayın. Ayrıca bir sorum daha olacaktı ki i5 12400F işlemci kutumun üzerinde 600 series chipset yazıyor, anakartımda ise B660 chipset yazıyor bunların arasında bir uyumsuzluk olur mu bu chipset türleri ne anlama geliyor onu da öğrenebilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı