Çözüldü ASUS Prime B660M Güncel BIOS Sürümü 2212 mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

onuryasar355799

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, BIOS sürümümü guncelledim 1009'dan 2212 oldu. Sonra format attim hala 2212 güncel sürüm ASUS'un sitesinden bakıyorum. Kendi BIOS'mdan ve bilgisayardan bakiyorum güncel sürüm 2212 ama sorun tarihte ASUS'un sitesinde 09.01.2023 benim bilgisayarimdaki ise 13.12.2022 güncelledigim tarih ise 2212'ye 28.01.2023 sormak istedigim BIOS'um 2212 olarak güncel ama tarihleri farklı. Format attim ondan sorun olabilir mi t? Ekrar BIOS'umu guncellemeli miyim?
Anakartim ASUS Prime B660M a Wi-Fi DDR4.

Çözüm
Tarihlerin farklı olması normaldir. Bu güncelleme dosyasının oluşturulma tarihiyle sitedeki yayınlanma tarihi farklı olabilir. Her dosya oluşturulduğu gün yayınlanmaz.

Örnek olarak 4545 diye bir BIOS sürümü çıkacak. Bu 4545 sürümü A tarihinde oluşturulur ve sistemlerde test edilir. Daha sonrasında da B tarihinde resmi sitede yayınlanır. Dosyanın kendi tarihi A olduğu için de kurduğunda A olarak gözükür.

Sonra format attim hala 2212
Format atmak BIOS sürümünü etkilemez. Format dediğimiz şey işletim sisteminin kurulu olduğu diskin içerisindeki tüm verilerin biçimlendirilip yeniden bir işletim sistemi kurulmasıdır.

Ekran BIOS'umu guncellemeli miyim?
Hayır, buna gerek yok.
Tarihlerin farklı olması normaldir. Bu güncelleme dosyasının oluşturulma tarihiyle sitedeki yayınlanma tarihi farklı olabilir. Her dosya oluşturulduğu gün yayınlanmaz.

Örnek olarak 4545 diye bir BIOS sürümü çıkacak. Bu 4545 sürümü A tarihinde oluşturulur ve sistemlerde test edilir. Daha sonrasında da B tarihinde resmi sitede yayınlanır. Dosyanın kendi tarihi A olduğu için de kurduğunda A olarak gözükür.

Sonra format attim hala 2212
Format atmak BIOS sürümünü etkilemez. Format dediğimiz şey işletim sisteminin kurulu olduğu diskin içerisindeki tüm verilerin biçimlendirilip yeniden bir işletim sistemi kurulmasıdır.

Ekran BIOS'umu guncellemeli miyim?
Hayır, buna gerek yok.

Çözüm

Hayır, buna gerek yok.
Teşekkür ederim yardımın için.

Geri
Yukarı