ASUS Prime H310M-K R2 kaç Watt işlemcileri destekliyor?

Ogulcanzxx

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi kaç Watt işlemcileri destekliyor? İnternette araştırdım biraz ama bulamadım. i3-9100F işlemci 65W güç çekmesinden dolayı yanmaz değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üreticinin sitesindeki CPU destek listesi:

Teorik olarak 95 Watt CPU'ları da destekler, yanma durumunun olması zor :D.

Üreticinin sitesindeki CPU destek listesi:

Teorik olarak 95 Watt CPU'ları da destekler, yanma durumunun olması zor :D.

Evet gördüm de ama sanmıyorum açıkçası çünkü giriş seviyesinde bir anakart k işlemciler ile pek düşünmüyorum overclock yapılabileceğini.

VRM ölçülebilir bir şey değil :D.

i3-9100F için gayet yeterli bir anakart, oraya kafan takılmasın.

Tanıdığım bir bilgisayarcı bana 85W tüketiyor dedi ileride sistemindeki parçalar yanabilir dedi. TDP değeri 65W olarak gözüküyor ama yük binince 85W oluyormuş. Siz gördünüz mü veya duydunuz mu Prime H310M-K R2 ile i3-9100F işlemcili sisteminin yandığını falan. İleride VRM cayir cayir yanmasinda sonra :D.

İmkanı yok öyle bir şeyin :D. Çok sallamış.

Ama 4 yıllık bilgisayar mühendisliği bitirmiş üstüne yazılım okuyan birisi büyük firmaların makinelerinde ki sorunu çözüyormuş. ASUS garanti servistekileri falan taniyormus hep sonuçta okumuş görmüş birisi bende yanacagini dusunmuyordum böyle dedikten sonra bir aklımda soru işareti kaldı ya.

Mantık olarak düşününce de aynı sonuca varılıyor. Anakart düşük bütçeli, işlemci olarak da düşük bütçeli işlemci takmak gerekir. i3 9100F'den aşağı işlemci takmak için tasarlanmış olamaz cidden :D. Ne taksın yani? Celeron G4900 veya Pentium G5400 mı takılsın diye tasarlamışlar onu :D.

Sen kafana takma o kadarını. O anakartla gram sıkıntı yaşamazsın i3 9100F ile.

Geri
Yukarı