ASUS Prime H610M-K D4 anakart için SSD tavsiyesi

Bütçe
Maksimum 3000-3500
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Eski SSD'im : GoodRam 512GB IRDM Gen3x4 M.2 2280 N
Anakart
ASUS PRIME H610M-K D4
Selam yeni bir SSD almak istiyorum ancak pek bir bilgim yok bu konuda bu sebeple tavsiye almak istiyorum. ASUS Prime H610M-K D4 ana kartım için güvenilir bir SSD almak istiyorum bir önceki SSD'im kendiliğinden hata verip bozulmuştu bir tamirciye götürdüğümde yandığını yani içerisindeki tüm dosyalar ile birlikte bozulduğunu söyledi ve geçici olarak bir hard disk aldım ama tekrar SSD almak istiyorum bu sebeple anakartıma uygun olarak alabileceğim fiyatı maksimum 3000-3500 TL olan güvenilir ve iyi bir performansı olan SSD önerileriniz nedir acaba?
Sistemin içerisindeki diğer donanımlar.
Intel Core i3 12100F 4.3GHz
G.Skill 16 GB (2x8GB)
ASUS Dual GeForce RTX 3050 OC Edition 8 GB GDDR6.
Corsair Carbide serisi SPEC-05 650W.
Eski SSD'im: Goodram 512 GB ırdm GEN3x4 M.2 2280 NVMe SSD.

Selam yeni bir SSD almak istiyorum ancak pek bir bilgim yok bu konuda bu sebeple tavsiye almak istiyorum. ASUS Prime H610M-K D4 ana kartım için güvenilir bir SSD almak istiyorum bir önceki SSD'im kendiliğinden hata verip bozulmuştu bir tamirciye götürdüğümde yandığını yani içerisindeki tüm dosyalar ile birlikte bozulduğunu söyledi ve geçici olarak bir hard disk aldım ama tekrar SSD almak istiyorum bu sebeple anakartıma uygun olarak alabileceğim fiyatı maksimum 3000-3500 TL olan güvenilir ve iyi bir performansı olan SSD önerileriniz nedir acaba?
Sistemin içerisindeki diğer donanımlar.
Intel Core i3 12100F 4.3GHz
G.Skill 16 GB (2x8GB)
ASUS Dual GeForce RTX 3050 OC Edition 8 GB GDDR6.
Corsair Carbide serisi SPEC-05 650W.
Eski SSD'im: Goodram 512 GB ırdm GEN3x4 M.2 2280 NVMe SSD.

Bütçe ve boyut ihtiyaçlarınız nedir acaba?

En az 1 TB olmasını ihtiyacım var. Bütçem Maksimum 3000 veya 3500 TL ancak daha altı olması da fark etmez iyi ve güvenilir olması yeterlidir.
3500 altına çok rahat bulunur Oyasumi Punpun seven arkadaşım, senden özendim tekrar başlayayım ona.
Bir araştırma yapıp geleceğim.

M2 isterseniz
SATA isterseniz

Son düzenleme:
Dolaylı da olsa benden dolayı tekrar Punpun okumanıza çok sevindim teşekkürler önerileriniz için. Sanırım M.2 daha iyi oluyor bildiğim kadarıyla aralarındaki fark nedir tam olarak bilmiyorum ama tekrardan teşekkürler tavsiyeleriniz için.

Dolaylı da olsa benden dolayı tekrar Punpun okumanıza çok sevindim teşekkürler önerileriniz için. Sanırım M.2 daha iyi oluyor bildiğim kadarıyla aralarındaki fark nedir tam olarak bilmiyorum ama tekrardan teşekkürler tavsiyeleriniz için.
M.2 daha iyidir fakat günlük kullanımda olmazsa olmaz değildir, video renderi alıyorsanız ve çok dosya transferi yapıyorsanız fazlasıyla yararı olur fakar olmazsa olmaz olarak değerlendimeyin.

Ben normalde Samsung 980 Pro M.2 NVMe SSD heatsink almayı planlıyordum ama anakartıma uymadığı ve tam performansında kullanamayacağımı söylediler tamirci veya başkalarına sorduğumda. Desteklemediği için 3500mb/s geçmeyen ürünleri almam gerektiği iletildi ne kadar doğrudur bilmiyorum ama destekleseydi bu yazdığım Samsung modelini almak isterdim açıkçası hangisinin uygun olduğundan emin olmadığım için bende buradan tavsiye almaya karar verdim.

Ben normalde Samsung 980 Pro M.2 NVMe SSD heatsink almayı planlıyordum ama anakartıma uymadığı ve tam performansında kullanamayacağımı söylediler tamirci veya başkalarına sorduğumda. Desteklemediği için 3500mb/s geçmeyen ürünleri almam gerektiği iletildi ne kadar doğrudur bilmiyorum ama destekleseydi bu yazdığım Samsung modelini almak isterdim açıkçası :d.

Anakart PCI-e 3.0 destekliyor 4.0 SSD takarsanız 3.0 hızında çalışır. 3-4K vermeye gerek yok dediğiniz özelliklerde SSD 2K ya bulunuyor.

Ben normalde Samsung 980 Pro M.2 NVMe SSD heatsink almayı planlıyordum ama anakartıma uymadığı ve tam performansında kullanamayacağımı söylediler tamirci veya başkalarına sorduğumda. Desteklemediği için 3500mb/s geçmeyen ürünleri almam gerektiği iletildi ne kadar doğrudur bilmiyorum ama destekleseydi bu yazdığım Samsung modelini almak isterdim açıkçası hangisinin uygun olduğundan emin olmadığım için bende buradan tavsiye almaya karar verdim.
Çalışmaz değil çalışır ama üstte dendiği gibi PCI-e 3.0 hızlarında çalışır, yoksa zararı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı