ASUS Prime X570-PRO sistem eski fanları otomatik devir ile kontrol etmek

PsychoG

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar.

Elimde eskiden almış olduğum ve çok severek kullandığım bir kasam var. Sniper-Original | Cooler Master kendileri bu linkten incelenebilir. İçerisinde 1 adet 140 mm PWM egzoz ve 3 adet 200 mm oldukça başarılı fanlar var fakat kasanın kendi fan kontrolcüsü olduğundan Molex bağlantı ile iki(+/- şeklinde) kabloya sahipler. Farklı pin tipi için yeni fanlar almadan, varsa uygun bir çoklayıcı ile bu fanların tamamını kasanın iç ısısına göre otomatik ayarladığı bir şekilde kontrol etmem mümkün mü? Biraz araştırdım ama tam olarak yaşadığım duruma dair bir örnek görmedim. Edindiğim bilgilere göre anakarta enerji maksadıyla yüklenmemek gerekiyormuş. Eğer doğru ise gerekli gücü Molex ya da SATA ile doğrudan güç kaynağından almayı tercih ederim.

Bu tür Hub'lar var örneğin SilverStone PWM çoklayıcı Hub mevcut fanlarin gücünü SATA'dan veriyor anakarttan sensör bilgisi aliyor.

Bu tür Hub'lar var örneğin SilverStone PWM çoklayıcı Hub mevcut fanlarin gücünü SATA'dan veriyor anakarttan sensör bilgisi aliyor.
Sanırım hangi fanlar için söylediğime dikkat etmemişsiniz. Elimdeki fanların bağlantı tiplerini anlattığım yeri tekrar dikkatle okumanızı rica edeceğim.

Sanırım hangi fanlar için söylediğime dikkat etmemişsiniz. Elimdeki fanların bağlantı tiplerini anlattığım yeri tekrar dikkatle okumanızı rica edeceğim.

Açık olarak fanlarin bağlantı tipini yazmamışsınız benim size önerdiğim Hub 3 pinli ve 4 pinli PWM bağlantıları tanıyabilir daha açık ve net yazarsanız bizlerde yanlış anlamayız. Molex bağlantıyı tabii ki bu Hub'a baglayamazsaniz hafta da bir konuya dönmek yerine konunuzu güncel tutarsanız başka daha "dikkatli" arkadaşlarda size yardımcı olur
İyi günler.

Açık olarak fanlarin bağlantı tipini yazmamışsınız benim size önerdiğim Hub 3 pinli ve 4 pinli PWM bağlantıları tanıyabilir daha açık ve net yazarsanız bizlerde yanlış anlamayız. Molex bağlantıyı tabii ki bu Hub'a baglayamazsaniz hafta da bir konuya dönmek yerine konunuzu güncel tutarsanız başka daha "dikkatli" arkadaşlarda size yardımcı olur
İyi günler.
“Molex bağlantı ile iki(+/- şeklinde) kabloya sahipler.” yazıyor oysaki ama... Neyse, şöyle izah edeyim; Bunlar sizin değişiniz ile iki pinli. Molex olmasına takılmayın, soket değiştirilebilir bir şeydir fakat kablo eklenemez. Soket değiştirilirse sürülebilir mi bu kontrolcü ile bu motorlar? Yada sürebilecek kontrolcü biliyor musunuz?

Geri
Yukarı