ASUS Prime X570-PRO vs ASUS TUF Gaming X570-PLUS

İleride 4.nesil takacagım o yüzden şimdiden alıyorum.

B450 'ler de 4. nesilleri destekleyecekmiş. Sonrasında zaten soket değişecek, bence X570 dediğim gibi israf. MSI B450 Tomahawk Max aldım, kargoda şu anda. <3

Aslında TUF X570 'de aldım, oda kargoda. Ama gereksiz bulduğum için onu iade edeceğim.

B450'ler de 4. nesilleri destekleyecekmiş. Sonrasında zaten soket değişecek, bence X570 dediğim gibi israf. MSI B450 Tomahawk Max aldım, kargoda şu anda. <3.

Aslında TUF X570'de aldım, oda kargoda. Ama gereksiz bulduğum için onu iade edeceğim.

Hocam konu açtıgımda B450 desteklemeyecek dediler.

X570 de pc express 4 desteği var b450 de varmı bilmiyorum. x570 tercihin olmalı bence geleceğe yatırım için

Hocam konu açtıgımda B450 desteklemeyecek dediler.

Kandırıldık. 😂 İlk önce desteklemeyecek dediler ve anakart ve PSU elimdeydi, iyi ki kutularını açmamışım diyerek iade ettim.

Gaming gecesinden gittim TUF X570 aldım(hala kargoda) 1470 liraya iyi kapattım derken birkaç gün önce işte B450'ler destekleyecek diye haber çıktı. Zaten X570'i niye aldım diye kendime soruyordum.

Üzerine bu haber de gelince gittim tekrar gittim aynı anakart ve PSU'yu sipariş geçtim. Desteklemese de umurumda değil şu saatten sonra açıkçası. Bir sonraki sistemi toplarken parça ömürlerini de göz önünde bulundurarak komple zaten sistemi satarım ve sıfır parçalar alırım. Dolayısıyla yeni sistemimde DDR5 olur, AM5 olur(duruma göre Intel, fan değilim). Aradaki fiyat farkına gittim artic Freezer Duo soğutucu aldım, soğutucu ihtiyacını giderdim peşin peşin.
Hocam ama B450 Tomahawk Max 1126TL onun yerine 1300TL'ye X570 ud almak mantıklı degil mi?

.

Kuponla 10 lira ucuza aldım. 😍 X570 ud uygun ama 1300 lira çok ona, geçen indirimde 999 TL idi.
X570 de pc express 4 desteği var b450 de varmı bilmiyorum. x570 tercihin olmalı bence geleceğe yatırım için

PCI-E 4.0 yok evet, ama şu anda ona gerek de yok. Şahsen son aldığım SSD 'yi sistemimi satana kadar kullandım, muhtemelen yeni SSD 'm de öyle olacak. PCI-E 4.0 için ekstra para ödemek bence anlamsız şu anda. Hedef DDR5 ve AM5...

Geri
Yukarı