ASUS R7 240 sürücüsü nasıl kurulur?

Emre Can64

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bugün yeni bir ekran kartı aldım. Asus r7 240 2 gb. Saatlerdir uğraşmama rağmen driver kuramıyorum. Aygıt yöneticisinde r200 Series yazıyor. İşletim sistemim windows 8.1. Amd Kontrol paneli windows 8.1'i desteklemiyormuş. Bunun çözümü olarak bazı adımlar izledim. Driver'ı güncellemek için Amd Settings yani paneli kurdum. Ancak tıkladığımda " No AmD drivers is installed ,or the amd driver is not functioning properly. " Hatası alıyorum. Bios'u yeni güncelledim. Ne yapacağımı bilemedim. Konuyla ilgili bilgisi olan var mı ? Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Hocam ben de tam olarak buradan indirdim. Açılmıyor malesef.
1631996167018.png

Dosya Ekleri

• 1631996140396.png
    1631996140396.png
    785,1 KB · Görüntüleme: 47
Sisteminiz kaç bitse ona göre indirin birde hemen bir önceki driverı indirmeyi deneyebilirsiniz DDU ile ilk olarak silip şu anki driverınızı tabi. Çünkü AMD saçma bir şey yaptı ve bende son oraya konulan driverımı indiremiyorum sadece ondan önceki driverı indirebiliyorum.

Sisteminiz kaç bitse ona göre indirin birde hemen bir önceki driverı indirmeyi deneyebilirsiniz DDU ile ilk olarak silip şu anki driverınızı tabi. Çünkü AMD saçma bir şey yaptı ve bende son oraya konulan driverımı indiremiyorum sadece ondan önceki driverı indirebiliyorum.
Sizden rica etsem bana tam olarak ne yapacağımı anlatır mısınız ? Şimdi DDU ile driverı sildim. Amd'nin panelleri yukarıda resimdeki gibi hata veriyor. Nasıl kuracağım ben bu driverı

Mesela 24`ünde yayınlanan bir driverı kurmaya çalışıyorsunuz ya, ondan önceki tarihde yayınlanan bir driverı kurmaya çalışın olana kadar işte. Birde sisteminizin sürümü ve bitine göre yükleyin. 8.1 64 bit ise ona göre yükleyin yani.

Mesela 24'ünde yayınlanan bir driverı kurmaya çalışıyorsunuz ya, ondan önceki tarihde yayınlanan bir driverı kurmaya çalışın olana kadar işte. Bir de sisteminizin sürümü ve bitine göre yükleyin. 8.1 64 Bit ise ona göre yükleyin yani.

Şimdi AMD Radeon panelini yükledim. Driver güncellendi dedi. DxDiag'da ve aygıt yöneticisinde AMD R7 240 yazmıyor. AMD R7 200 series yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru yerden indirdiysen yani R7 240`dan öyle yazar zaten. Bende de R9 270 var ama R9 200 series yazıyor.
FPS ölçmek için oyunlara gir MSI AfterBurner ile bak FPS`e. Youtube`daki 2020-2021`de yayınlanan videolar ile karşılaştır oyunların FPS`ini eğer hemen hemen aynı ise sıkıntı yoktur. Bu arada Radeon Software`den ayarları yapmayı unutma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Doğru yerden indirdiysen yani R7 240`dan öyle yazar zaten. Bende de R9 270 var ama R9 200 series yazıyor.
FPS ölçmek için oyunlara gir MSI AfterBurner ile bak FPS`e. Youtube`daki 2020-2021`de yayınlanan videolar ile karşılaştır oyunların FPS`ini eğer hemen hemen aynı ise sıkıntı yoktur. Bu arada Radeon Software`den ayarları yapmayı unutma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İlginç için teşekkür ederim. Bendeki panel bu şekilde.
1632002130143.png

Panelden ayarları oynamak için olan yeri bul adamdaki gibi değiştir. Genel olarak hep aynı ayarlar zaten. Sendeki eski panel olduğu için hatırlamıyorum ama genel olarak sanırım aynı.

Geri
Yukarı